Mrazivé príbehy z drsného severu

Tu možno stretnete Jo Nesboa

24. 04. 2017
Akú kávu pije Jo Nesbo a kam sa najradšej chodí prechádzať?

Súťaž Vydajte sa po stopách vraha je v plnom prúde a poznáme už aj niekoľko výhercov kníh. Hlavná cena – zájazd do Nórska je však stále v hre. Okrem prírodných krás škandinávskej krajiny bude mať výherca možnosť spoznať aj Oslo, rodné mesto Jo Nesboa.

Najslávnejší osloský rodák sa nedávno s fanúšikmi podelil o svoje najobľúbenejšie miesta v metropole Nórska. Kde ho teda môžete stretnúť?

Relaxuje v prírode                                     

Kráľ severského krimi je vášnivým horolezcom.  V okolí Osla najradšej lezie na skalu Hauktjern, ktorá sa nachádza v lese pri východnom okraji mesta.

Zdroj: alpinepassion.blogspot.co.uk

Jo Nesbo si rád užíva zeleň aj v mestskom parku Frogner Park.

Zdroj: visitoslo.com

Na káve so spisovateľom

Po prechádzke Oslom si môžete dať kávu v malej kaviarničke Kaffebrenneriet. Pozorne sa poobzerajte a možno v jednom z hostí spoznáte vášho obľúbeného spisovateľa.

Zdroj: dailyscandinavian.com

A nakoniec prichádza na rad dobré jedlo. Jo Nesbo obľubuje tiché reštaurácie, kam turisti až tak často nezavítajú. Pre fanúšikov si pripravil dva tipy. Podnik s názvom Bølgen & Moi Briskeby a reštauráciu Mistral, ktoré navštevujú najmä miestni obyvatelia. Mistral vyniká obzvlášť tichým prostredím – v pozadí hrá veľmi tichučko džez a hostia ani čašníci nikdy nerozprávajú na hlas. Jo Nesbovym obľúbeným jedlom v reštaurácii Mistral je čerstvý pstruh.

Zdroj: bolgenogmoi.no

Zdroj: mistralcafe.no

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod