Mrazivé príbehy z drsného severu

Zažite polárnu noc (nielen) s Jo Nesbom!

25. 09. 2014
Ak máte radi severské detektívky, na škandinávskom večeri v Ice Bare Amundsen nesmiete chýbať. Zažijete ľadové chvíle na vlastnej koži, môžete ochutnať čiernu smrť, dozviete sa všelijaké pikošky a zaujímavosti o prekladaní severských detektívok a chýbať nebudú ani knihy zamrazené do ľadu.
 

Škandinávsky večer v Ice Bare Amundsen jednoducho bude stáť za to!
V jednej chvíli máte pocit, že na vás spoza rohu vyskočí ľadový medveď, je -40 stupňov Celzia, osvetľuje vás iba polárna žiara a vy so svojimi kamarátmi, potomkami Vikingov popíjate čiernu smrť...
Pravý pocit Škandinávie môžete zažiť už v utorok 30.septembra od 18:30 na Dunajskej ulici v Bratislave v mrazničke jediného Ice Baru na Slovensku - Amundsen. 
A verte, že to bude intenzívny zážitok pod patronátom tých najpovolanejších!
Spoločnosť vám budú robiť prekladateľ a sprievodca BUBO Travel Agency Jozef Zelizňák a škandinavistka a sprievodkyňa Martina Čameková. Krok za krokom objavíte, prečo sú mínusové teploty také cool a prečo práve vtedy hnusný šnaps, ktorý aj domáci volajú čierna smrť, chutí tak dobre. 
 
Jozef Zelizňák prekladá najčítanejších škandinávskych autorov, je dvorným prekladateľom Jo Nesba a preložil aj trilógiu Millennium od Stiega Larssona. Fanúšikovia severskej literatúry sa môžu dozvedieť každý detail. Aj o novom trileri Syn, ktorý vyjde v novembri, ale vy si ho budete môcť pozrieť zamrazený do ľadu. A rovnako aj ďalšie „nesbovky“. Chýbať nebude ani súťaž o škandinávske detektívky z vydavateľstva Ikar.
Atmosféru doplní hudba kapely Di Derre (líder skupiny je práve Jo Nesbo) a tri intenzívne premietania o Islande, Nórsku a Laponsku. 
Čo hovorili Vikingovia, ktorí objavili Ameriku, o cestovaní už v 10. storočí? 
Kto cestuje a spoznáva svet je múdrejší, bohatší a má tie najkrajšie ženy kmeňa.
Príďte sa aj Vy vzdelať a objavte v tento večer svojho Vikinga! 
Na akcii sa zúčastní aj veľvyslanec Islandskej republiky vo Viedni, pán Audunn Atlason. Spýtajte sa ho na to, prečo je Island taký cool. 
Akciu podporilo aj veľvyslanectvo Nórskeho kráľovstva v Bratislave. 
Ďalšie informácie nájdete na  www.odpolukpolu.sk
 
Ak ste ešte neboli v Amundsen ICE BARe, vedzte, že je to jediné miesto, kde zažijete naozaj ľadový pocit A prvýkrát na Slovensku. Na jednom mieste môžete zažiť širokú škálu teplôt: od izbových 22 °C v COCKTAIL BAR & CLUBe, cez „Letnú/Zimnú terasu“ s teplotami podľa počasia od -10 °C do +35 °C až k ICE BARU s mrznúcimi -5 °C.  Každý priestor má svoj vizuálny charakter, teplotu, ale aj kapacitu a rozlohu.
 
Takže stretneme sa v Ice Bare Amundsen v utorok 30.septembra o 18:30!
 
 

Komentáre


+Pridať prispevok
lubika: ICE BAR, Oznámiť správcovi
Skvelé, škoda, že tak ďaleko!!!
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod