Mrazivé príbehy z drsného severu

Vzrušujúce severské krimi Vír

28. 05. 2014
Vír je napínavé krimi, v ktorom sa policajti snažia vyriešiť spleť čudných udalostí a vrážd.
Na ostrove Landegode v severnom Nórsku sa zrazu ozve príšerný krik, ktorý priláka pozornosť dvoch chlapcov hrajúcich sa na pobreží. Na skale nad vodnou hladinou nájdu muža s rukami pevne pripútanými ku skale pod ľadovou vodou. „Muž sa márne pokúšal vyslobodiť, zdvíhal hlavu k sivému nebu a znovu vykríkol. Bolo to ako rev zvieraťa v smrteľnom strachu...“
 
O niekoľko dní neskôr nájdu dvaja tesári v pivnici opusteného prístaviska muža priviazaného k peci a len tak-tak sa im ho podarí zachrániť. Policajný inšpektor Rino Carlson má pocit, že tieto dve udalosti sa až nápadne podobajú dávnemu prípadu, ktorý sa mu nepodarilo vyriešiť. Rozhodne sa, že tentoraz páchateľa vypátra za každú cenu.
 
Vír je napínavé krimi, v ktorom sa policajti snažia vyriešiť spleť čudných udalostí a vrážd. Originálna severská detektívka, ktorá sa od ostatných líši opisom severskej prírody na pozadí napínavého príbehu. „Najnapínavejšia kniha tohtoročnej jesene,“ napísal po vydaní denník Dagbladet.
V tom istom čase o takmer sto kilometrov nájdu starí manželia pri prechádzke po pláži porcelánovú bábiku pripútanú k starej plti. Tušia, že ide o varovanie, ale polícia ich neberie vážne. Policajt Niklas Hultin sa tam práve prisťahoval z hlavného mesta a je zvyknutý na iné prípady. Nájdená bábika a vykradnuté garáže mu pripadajú úsmevné.
 
Keď však o niekoľko dní nájdu na pláži ženu v bezvedomí, navyše v šatách, ktoré pripomínajú šaty vyplavenej bábiky, Hultin musí pripustiť, že aj pokojná dedinka má svoje tajomstvá. Okrem čudných vrážd musí navyše riešiť aj problémy doma a zdá sa, že jeho práca začína až nepríjemne zasahovať do jeho súkromného života. Napätie narastá, prípady sa prepletajú a zamotávajú...
 
Vzrušujúca dráma Vír z monumentálnej severonórskej krajiny vás vtiahne do príbehu a nepustí až do poslednej stránky. 

Autor: Milan Buno, Život.sk

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod