Mrazivé príbehy z drsného severu

Vzdušným zámkom sa to nekončí. Milénium pokračuje.

17. 12. 2013
Na Larssonove opakovane úspešne sfilmované diela Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom a Vzdušný zámok, ktorý horel, nadviaže dielo Davida Lagercrantza.

Trilógia Milénium švédskeho spisovateľa Stiega Larssona, ktorú poznajú aj čitatelia na Slovensku, sa desať rokov po úmrtí autora dočká pokračovania.

Na Larssonove opakovane úspešne sfilmované diela Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom a Vzdušný zámok, ktorý horel, nadviaže dielo Davida Lagercrantza, okrem iného autora knižnej biografie švédskeho futbalového internacionála Zlata Ibrahimoviča, so zatiaľ neznámym názvom.

Potvrdila to pre tlačovú agentúru DPA Eva Gedinová z vydavateľstva Norstedts.

Samotný Lagercrantz pre švédske bulvárne periodikum Expressen uviedol, že pokračovať v Larssonovej trilógii je veľká zodpovednosť. Avšak podobne ako Spiderman a iné slávne postavy si aj Larssonovi hrdinovia, novinár Mikael Blomqvist a hackerka Lisbeth Salanderová, zaslúžia ďalej žiť, dodal.
 

Novinka z jeho pera by sa na trhu mala objaviť v auguste 2015.

Stieg Larsson, ktorý údajne začal s prácou na štvrtej časti Milénia, skonal v roku 2004 vo veku 50 rokov na následky infarktu myokardu. Po jeho úmrtí sa predalo v 50 štátoch sveta celkovo 75 miliónov výtlačkov jeho kníh.

TASR, 17.12.2013

 

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod