Mrazivé príbehy z drsného severu

Výsledky a 24 výhercov Ankety TOP krimi a autor

09. 05. 2017
Poznáme TOP autorov a TOP severské detektívky za rok 2016. A tiež 24 výhercov!

Severské krimi je na Slovensku stále mimoriadne obľúbené a záujem neutícha ani po rokoch. Dokazuje to aj hlasovanie v Ankete TOP krimi a autor severskej detektívky. Počas apríla ste rozhodovali, kto je najobľúbenejší za rok 2016. Stačilo zahlasovať a boli ste v hre o atraktívne ceny – 8-dňový zájazd do Nórska, balíčky kníh a poukážky na nákup kníh v štyroch najväčších kníhkupectvách. Tak čo – ste zvedaví, či sa na vás usmialo šťastie? :-)

 

Výsledky – TOP autor a TOP krimi

S veľkým odstupom sa najobľúbenejším autorom severskej detektívky stal Samuel Bjork, ktorý prišiel v novembri aj na Slovensko. Zatiaľ u nás vyšli len dve jeho knihy, Cestujem sama a Sova, no stihol si získať množstvo fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať ďalšieho príbehu dvojice kriminálnych vyšetrovateľov Holgera Muncha a Mie Krügerovej.

Druhou najobľúbenejšou autorkou je Camilla Läckbergová a bronz získava Jorn Lier Horst.

Rebríček TOP 10 autorov
1. Samuel Bjørk
2. Camilla Läckbergová
3. Jørn Lier Horst
4. Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth
5. Henning Mankell
6. Karin Fossum
7. Peter May
8. Gard Sveen
9. Anders de la Motte
10. Johan Theorin

 

A čo TOP detektívky?
Samuel Bjork získava double – je nielen TOP autorom, ale aj jeho Sova sa stala s predstihom najobľúbenejšou detektívkou roka 2016. Ak si spomínate, v lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier, nahú, a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Podľa súdneho lekára obsah jej žalúdka vypĺňali pelety. Vtáčí zob...

Na druhom a treťom mieste skončili knihy dvojice Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth zo série Sebastian Bergman. Hrob v horách a Učeň. A karty v tej budúcoročnej ankete určite zamieša aj aktuálny 4.diel série Nemý svedok, ktorý patrí medzi najlepšie detektívky tohto obdobia.

Rebríček TOP 10 krimi
1. Sova
2. Hrob v horách       
3. Učeň
4. Až na samé dno
5. Biela levica
6. Krotiteľ
7. Šarha
8. Kameňolom
9. Peklo je otvorené
10. Indická nevesta

Aj 2.ročník ankety TOP autor a TOP kniha severskej krimi ukázal, že tento fenomén je na Slovensku naozaj silný. Tisícky hlasujúcich v priebehu jediného mesiaca dokázalo, že tento žáner je zárukou jedinečného čitateľského zážitku.

24 výhercov ankety

Už teda viete, kto sa stal TOP autorom a TOP krimi za rok 2016?
A teraz už možno nedočkavo blúdite očami, či sa tu niekde neobjaví vaše meno, však?:) Že či sa vám neujde nejaký balíček kníh alebo dokonca hlavná cena – 8-dňový poznávací zájazd do Nórska s CK BUBO.

V prvom rade ďakujeme za vaše hlasy – počet hlasujúcich dokazuje, že fenomén severskej detektívky na Slovensku pokračuje! Evidentne milujete tento žáner a vydavatelia majú čo robiť, aby nás uspokojili :-) Nebojte, majú pripravené  ďalšie lahôdky – vyjde napríklad nový Lars Kepler, Jorn Lier Horst, David Lagercrantz a 5.diel série Millennium.

Stačilo teda počas apríla dať hlas jednému autorovi a jednej až trom knihám, a ocitli ste sa v našej databáze. Z tej sme vyberali podľa rôzneho kľúča výhercov – sledovali sme vašu aktivitu na stránke SeverskeKrimi.sk, na sociálnych sieťach (ohľadom tohto žánru), ale zafungovala aj náhoda (milá kolegyňka, povedz číslo:) ) a ďalšie faktory.
A máme to tu!

23 šťastných výhercov

Balíček kníh od vydavateľstva Ikar v hodnote 100€ získava Ivana Zemková.
Balíček kníh od vydavateľstva Ikar v hodnote 50€ pošleme Miroslav Glogovský.
Balíček kníh od vydavateľstva Ikar v hodnote 25€ sa ujde aj Jano Rapčan mladší.

5 x20 € poukážka na nákup kníh v internetovom kníhkupectve BUX získavajú: Petra Maďarová, Soňa Kovárová, Barbora Starinská, Eva Belišová a Miloš Gregor.

5 x20 € poukážka na nákup kníh v internetovom kníhkupectve Martinus získavajú: Peter Surdus, Katarína Švajdová, Sylvia Adamcová, Iveta Macková a Andrea Strechová. 

5 x20 € poukážka na nákup kníh v internetovom kníhkupectve Gorila posielame: Gabriel Hollý, Mariana Pučeková, Robert Lopašovský, Rastislav Vasiľ a Lucia El.Gahmi.

5 x20 € poukážka na nákup kníh v internetovom kníhkupectve Panta Rhei si prevezmú: Marina Hanečková, Tinka Lašáková, Milan Roland, Michaela Boldišová a Martina Buzinkaiová.

Našli ste sa medzi výhercami?
23 mien a vy nie ste medzi nimi? Ešte nám chýba hlavný výherca úžasného poznávacieho zájazdu do Nórska!
Táto cena naozaj stojí za to! Potvrdia vám to aj výhercovia z minulosti, ktorí vďaka portálu SeverskeKrimi.sk a CK BUBO cestovali do Nórska. Môžete spoznať najnórskejšie mesto sveta (UNESCO), najdlhší fjord a najväčší ľadovec. A tiež najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšiu cestu Nórska, slávnu Cestu trollov, oba fjordy UNESCO, najzápadnejšie miesta Škandinávie a zakončíte to v Oslo, kde sa ozaj dobre žije.

 

Cestujte a množte sa!

Ozaj, BUBO pripravilo pre všetkých cestovateľov úžasnú hru!
CK Bubo miluje rodinky a deti, takže v máji prebieha akcia, v ktorej podporuje demografický vývoj na Slovensku :-) Počnite dieťa na ich dovolenke a oni vám VRÁTIA PENIAZE za zájazd!
Vážne!
Ak sa prihlásite počas májovej akcie na niektorý BUBO zájazd, a podarí sa vám na ňom otehotnieť, CK BUBO vám vráti po narodení dieťatka plnú sumu, ktorú zaplatila za zájazd ženská polovička! Inými slovami – vaše bábätko dostane od BUBO tým vyššiu sumu, čím drahší zájazd si vyberiete.

Garantom akcie Cestujte a množte sa! je MUDr. Peter Mareš  – primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Sanatória Koch v Bratislave. Ten po otehotnení potvrdí vysokú pravdepodobnosť, že k otehotneniu prišlo počas zájazdu s BUBO.


 

Hlavný výherca zájazdu do Nórska

Už ste určite veľmi zvedaví na meno hlavného výhercu.

Takže výhercom 8-dňového poznávacieho zájazdu
Nórsko – zlatý trojuholník
sa stáva

Kristína Kmety

"Uf, tak to ste mi teda neuveriteľnú radosť urobili!!! :-)," bola prvá reakcia Kristíny, keď sme jej oznámili túto novinku.
"Doteraz som to ešte celkom nespracovala....ostala som bez slov na pár minút, čo je u mňa dosť nezvyčajné teda :) Keď som sa do sútaže zapojila, skromne som dúfala, že možno sa podarí nejaký knižný balíček alebo poukážka. Ale že priamo hlavnú cenu, to by som ani v sne nedúfala! Moje milované knihy mi priniesli výhru môjho doterajšieho života."
Kristína má knihy naozaj rada, miluje severské krimi a tu je malý dôkaz - s knihou Sova, ktorá vyhrala anketu a ešte aj s podpsiom Samuela Bjorka, ktorý tiež vyhral anketu portálu Severskekrimi.sk :-) "Mala som tú česť stretnúť Samuela Bjorka na minuloročnej Bibliotéke," vysvetľuje Kristína Kmety, ktorá teraz pocestuje do Nórska na super poznávací zájazd. "Ďakujem ešte raz, nesmierne sa teším na krásny zájazd, ktorý si určite užijem do poslednej minúty. Ako fotograf amatér si určite nedám ujsť nádherné fjordy :)"
 

Všetkým výhercom blahoželáme!
Spojíme sa s nimi prostredníctvom e-mailových adries, ktoré uviedli pri hlasovaní a doriešime odovzdanie cien.

Priatelia, o rok sa stretneme pri 3.ročníku Ankety o TOP autora a severské krimi.

Pripravil Milan Buno, výhercov vyberal tím portálu SeverskéKrimi.sk
Foto: Pravda, Severskekrimi.sk

 

Komentáre


+Pridať prispevok
Kristina Kmety: Zájazd Nórsko, Oznámiť správcovi
Dodatočne hlásim, že zájazd do Nórska bol neuveriteľný, zážitok môjho života...Nechcelo sa mi odtiaľ ani odísť : Ďakujem ešte raz za tak nádhernú výhru
Počet reakcií 0
Reagovať
Pavel: Sova, Oznámiť správcovi
Pokiaľ má byť Sova TOP detektívkajednoduchý dej+priblblé dialógy tak fakt s týmto národom nie je niečo v poriadku.
Počet reakcií 1
Reagovať
Soňa Kovárová: Radosť, Oznámiť správcovi
Po ťažkom dni ste mi spravili veľkú radosť : ďakujem krásne a gratulujem výhercovi hlavnej ceny bude to určite neskutočný zážitok .
Počet reakcií 0
Reagovať
Jolka: Gratulácia, Oznámiť správcovi
Zájazd do Nórska som nevyhrala,ale minulý rok sa mi podarilo vyhrať knihy v hodnote 100eur a to je tiež super výhra...Preto tvrdím,že súťažiť sa oplatí a severské krimi sú top knihy..Gratulujem výhercom...
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod