Mrazivé príbehy z drsného severu

Už o dva dni! David Lagercrantz číta úryvok z nového MILLENNIA

05. 09. 2017
Veľký deň sa blíži – už o dva dni sa na pultoch kníhkupectiev objaví Muž, ktorý hľadal svoj tieň. Okrem napínavého príbehu sa v piatej častí MILLENNIA dozvieme aj niečo o detstve Lisbeth Salanderovej.


Je tu sviatok pre všetkých fanúšikov severského krimi a ságy MILLENNIUM. Už 7. septembra sa dočkáme piateho pokračovania tejto dnes už kultovej série. Muž, ktorý hľadal svoj tieň je napínavý príbeh o zneužívaní štátnej moci, o problematike rodinnej cti, mafiánskej brutalite, ale aj o tieňoch minulosti, ktorých sa Lisbeth Salanderová nedokáže dodnes zbaviť.

Lisbeth si odpykáva krátky trest v ženskej väznici Flodberga a aj keď sa snaží vyhnúť konfliktom, po krku jej ide brutálna spoluväzenkyňa Benito. Viac o knihe si môžete prečítať TU.

Autor napínavého príbehu, David Lagercrantz, si pre nedočkavých čitateľov pripravil prekvapenie a osobne načítal prológ v angličtine. Prezradil tiež, že v knihe sa pozrieme do Lisbethinej minulosti a odhalíme skrytý význam jej slávneho dračieho tetovania. Text v slovenčine nájdete pod videom.

 

PROLÓG:

Holger Palmgren sedel na invalidnom vozíku v miestnosti pre návštevy.
„Vždy som sa ťa chcel spýtať na tvoje tetovanie. Čím je pre teba také dôležité?“
„Týka sa mojej mamy.“
„Agnety?“
„Bola som ešte malá, mohla som mať šesť rokov. Ušla som z domu.“
„Asi si už spomínam. Prišla k vám na návštevu istá žena, však? Mala na krku znamienko.“
„Akoby jej tam niekto poriadne spálil kožu.“
„Nejaký drak?“

„Toto je začiatok môjho románu s názvom Muž, ktorý hľadal svoj tieň,“ hovorí Lagercrantz. V tejto novinke sa podľa jeho slov dozvieme, prečo si Lisbeth na svoj chrbát dala vytetovať obrovského draka. „Nemôžeme si predsa myslieť, že dievča ako ona, si na chrbát dá vytetovať draka len tak bez príčíny,“ hovorí autor a dodáva: „Záhada, ktorá sa ukrýva za Lisbethiným tetovaním ju stvorila.“

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod