Mrazivé príbehy z drsného severu

Rooney Mara bola v škole čiernou ovcou

04. 09. 2013
Americká herečka Rooney Mara (známa ako Lisbeth Salanderová v trilógii Millennium od Stiega Larssona) počas dospievania nezapadala do kolektívu. Vraj bola veľmi introvertná a málo komunikovala s ľuďmi.

"Bola som veľmi, veľmi hanblivá. Mala som problémy s úzkostnými stavmi a nevedela som nadviazať vzťahy s ostatnými ľuďmi. Všetok voľný čas som v škole trávila sama, s ostatnými deťmi som sa necítila príjemne a nebolo to najšťastnejšie obdobie môjho života," uviedla pre magazín Look.

Po čase jej prestalo robiť problémy nájsť si priateľov a začala byť otvorenejšia. Stále si však užíva samotu, premýšľanie a sledovanie okolia. Podľa jej slov ju jej povaha predurčuje pre temnejšie úlohy. "Ľahko sa stotožním s postavami, ktoré sa nesmejú a neusmievajú," vysvetlila.

Rooney Mara debutovala vo filme Tajomná legenda Krvavá Mary (2005). Následne sa objavila v snímkach ako Nočná mora z Elm Street (2010) alebo Sociálna sieť (2010). Preslávila sa ako hackerka Lisbeth Salander v snímke Muži, ktorí nenávidia ženy (2011), za ktorej stvárnenie si vyslúžila chválu kritikov a získala nominácie na Oscara i Zlatý glóbus. Tento rok sa predstavila v psychologickej krimidráme Stevena Soderbergha Vedľajšie účinky.


Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod