Mrazivé príbehy z drsného severu

Príďte si po podpis Jo Nesbøa!

27. 04. 2015
Už najbližšiu stredu 6. mája o 16:00 sa môžete tešiť na exkluzívnu autogramiádu v predajni Panta Rhei na Poštovej ulici. Príďte si po podpis, vstup je voľný!
Jo Nesbø predstaví ďalší slovenský preklad – knihu Šváby. Svetoznámy autor krimirománov bude prominentným hosťom osláv 25. výročia Ikaru.
 
 
Jo Nesbø je nórsky autor krimi románov. Iba v rodnom Nórsku sa predali vyše dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Patrí medzi najprekladanejších autorov na svete.
 
Nesbøove knihy vyšli už vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta. Patrí medzi najprekladanejších autorov na svete. Literárnu kariéru odštartoval detektívkou Flaggermusmannen v roku 1997, za ktorú získal prestížne ocenenie Sklený kľúč (škandinávsku cenu za najlepší krimi román) a po prvý raz sa v nej objavil Harry Hole, svojrázny typ detektíva drsnej školy, ktorý má svoje muchy, nie je dokonalý, zvykne si vypiť, no zároveň je zásadový a férový. Jo Nesbø bol v mladosti úspešným prvoligovým futbalistom, ale keď si poranil šľachy, so športom skončil. Vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho úspešný finančný analytik. Založil populárnu skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo k písaniu. Dnes je vyhľadávaným a rešpektovaným autorom.
 
Z kníh Joa Nesbøa vydaných na Slovensku bolo doteraz predaných takmer 200 tisíc výtlačkov.
 
Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo:
Séria s Harrym Holem: Netopierí muž (2014), Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce (2013), Prízraky (2013), Polícia (2014).
28.04.2015 vyjde román Šváby, ktorý je v poradí druhou knihou s Harrym Holem.
Samostatné krimi-romány: Headhunters – Lovci mozgov (2012), Syn (2014). 
 
Jo Nesbø a Panta Rhei sa na vás mimoriadne tešia!
Pridajte sa k fanúšikom na Facebooku!
Vstup je voľný! :) 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod