Mrazivé príbehy z drsného severu

Originálny technotriler Bublina

27. 11. 2014
Nie je dôležité, kto začne hru, ale kto ju dokončí... Veľmi dobre to vie aj Henrik HP, ktorý si má zahrať poslednú hru...a ak to neurobí, zomrie! Realita? Dôverne známe prostredie? Istota či bezpečie? Každá bublina raz praskne! Pretože kto vlastní minulosť, riadi aj budúcnosť.

Záverečný diel akčnej série Bublina ponúka aktuálny príbeh o tom, ako sa snažíme budovať bubliny bezpečia vo svete, ktorý je neustále digitálne sledovaný. Začítajte sa do originálneho švédskeho trileru o prostredí IT technológií a sociálnych sietí, o ich ovládaní a zneužívaní.

„Uplynulo šesť mesiacov odo dňa, keď dostal tú poondenú úlohu. Dvadsaťštyri týždňov, stoosemdesiat dní je dosť času, aby vyšpekuloval nejaký plán, východisko, únikovú stratégiu, čo by mu umožnila vyšmyknúť sa z diabolskej pasce, do ktorej padol. Oprava – do ktorej padli! Túto úlohu totiž nemôže splniť, lebo napriek všetkému nie je vrah. Alebo že by...?“

Začína sa Bublina, záverečný diel švédskej krimitrilógie, ktorá si získala milióny fanúšikov vďaka nadupaným príbehom, šťavnatému jazyku a šialenému tempu.

Henrik HP je opäť v kaši. Myslel si, že hra sa konečne skončila a teraz si nájde nejakú švédsku krásku, s ktorou si bude užívať kdesi na pláži. Ale to sa mýlil... HP sa zúfalo pokúša vymaniť z oceľového zovretia Hry a jeho sestra Rebecca rozbieha novú pracovnú kariéru v bezpečnostnej službe rozrastajúceho sa IT impéria v PayTagu. Náhodou sa dostane k starému bezpečnostnému trezoru, v ktorom nájde množstvo čudných vecí o svojom otcovi. Falošné pasy, doláre, revolver... O pomoc požiada tajomného Sammera, ale je to naozaj ockov starý kamarát z vojny? Alebo ako tvrdí HP – Sammer je v skutočnosti Koordinátor Hry?

Kto vlastne tvorí skupinu Hráčov, ktorí unikli z Hry? Prečo prenasledujú HP a čo od neho chcú? Ale najmä – ako do toho všetkého zapadá Mange Sandström alias Farok al-Hassan, priateľ súrodencov z detstva?

V čase, keď sa celý Štokholm chystá a krášli na kráľovskú svadbu, HP a Rebecca sa rútia do nešťastia. No ak všetko je naozaj len hra, ako sa dá odlíšiť priateľ od nepriateľa? Alebo môže byť nepriateľ v skutočnosti aj priateľom?
„Najlepšie je, ak nebudete dávať nič na Facebook, ani na Twitter. Samozrejme, aj ja mám profil na Facebooku, aj na Twitteri a hneď si vás tam aj pridám,“ povedal s osobitým humorom autor Bubliny Anders de la Motte počas jednej diskusie, keď si obecenstvo vyfotil na mobil.

„Všetko, čo nás kedysi zaujímalo, má vplyv na našu budúcnosť, čím sa zmenšuje priestor na neočakávané a spontánne stretnutia, ktoré by prebudili tvorivosť, inovácie a slobodnú výmenu nápadov.“
Eli Pariser

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod