Mrazivé príbehy z drsného severu

Nový rekord Larsa Keplera!

19. 04. 2020
Autorskú dvojicu Lars Kepler netreba milovníkom severského krimi bližšie predstavovať. A v týchto dňoch dosiahli nový rekord – z ich kníh sa predalo viac než 15 miliónov výtlačkov po celom svete! Manželia, ktorí sa pod pseudonymom skrývajú, minulý rok v apríli navštívili Slovensko. Poďte si s nami zaspomínať.

Ich príbehy dokážu odhaliť najtmavšie zákutia ľudskej duše. Sú drsné, miestami brutálne, s čitateľmi sa zahrávajú a ani na okamih im nedovolia vydýchnuť. Počas minuloročnej návštevy pre SeverskéKrimi.sk poskytli exkluzívne interview, v ktorom veľa prezradili aj o tom, ako vyzerá ich spoločné písanie.

Krimiromány s komisárom Joonom Linnom zaznamenali mimoriadny čitateľský úspech. Lazár vyšiel na Slovensku ako posledný. „Je napísaný rýchlym a zúrivým spôsobom v krátkych kapitolách, ktoré sa rýchlo menia a zvyšujú napätie. To im dodáva intenzívny filmový dojem. Postavy, dokonca aj menšie, sú dobre vypracované, zasiahnuté bolestivou minulosťou. Ale pozor: je to dosť krvilačné. Hltal som to!“ znie recenzia v Evening Standard.

„Ak existuje nejaká krimiséria, ktorá sa dokáže priblížiť Millénniu od Stiega Larssona vo vykreslení postáv a pútavosti príbehu, potom je to série s Joonom Linnom. Kepler v ňom vytvoril fenomenálneho hrdinu, ktorý využíva svoju intuíciu, strategické schopnosti a osviežujúcu zraniteľnosť v boji s nepriateľom, ktorý je neuveriteľne rafinovaný a podmanivý...akoby to bol sám Hannibal Lecter,“ napísal Booklist.

Všetko nasvedčuje, že Lazár je najhorší sériový vrah v severnej Európe, ak ste ešte nečítali, odporúčame!

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod