Mrazivé príbehy z drsného severu

Neuhádnete, kto bude režírovať film Krv na snehu

07. 04. 2017
Milovníci Jo Nesbových kníh sa opäť môžu tešiť do kina, plánuje sa výroba filmu Krv na snehu. Na režisérsku stoličku si po prvý krát v živote sadne Tobey Maguire.

V Hollywoode vzniká ďalšia zaujímavá a aj veľmi nečakaná spolupráca. Pri nakrúcaní filmu Krv na snehu sa Jo Nesbo, ktorý podľa svojho bestsellera napíše aj scenár, stretne s Tobeym Maguirom. Známy herec, ktorý sa preslávil rolou Petera Parkera – Spidermana sa však postaví za kameru. Krv na snehu bude jeho režijný debut. Spolu s Jo Nesbom sa bude podieľať aj na produkcii. Herecké obsadenie filmu ešte nie je známe.

Tobey Maguire sa stane režisérom. Zdroj: Deadline.com

Príbeh novely Krv na snehu sa odohráva v sedemdesiatych rokoch v Osle. Čudák Olav neovláda nič, čo by mohlo byť pre ostatných užitočné. Na čo sa teda hodí? Je perfektný zabijak. Väčšinou likviduje ľudí, ktorí si to zaslúžia, a nie je to pre neho žiadna veda. Keď zabíjate ľudí, ťažko sa s niekým zblížite. Zrazu však Olav stretol ženu svojich snov. No má problém: je to šéfova manželka a Olavovou úlohou je popraviť ju.

Knihy kráľa severského krimi už boli sfilmované niekoľkokrát.  Nesbov krajan Morten Tyldum nakrútil film podľa románu Headhunters - Lovci mozgov. Švédsky režisér Tomas Alfredson zas pracuje na výrobe filmu Snehuliak, ktorý v kinách uvidíme tento rok v októbri. Film podľa bestselleru Syn má zas na starosti režisér Denis Villeneuve a hlavnú rolu si zahrá Jake Gyllenhaal. 

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod