Mrazivé príbehy z drsného severu

Nesbov Snehuliak vyšiel ako AUDIO kniha!

24. 04. 2014
Neuveriteľný úspech Snehuliaka na slovenskom knižnom trhu podnietil vydavateľa, aby ju previedol aj do zvukovej podoby – pre tých, ktorí nemajú toľko času a chcú si vychutnať túto excelentnú severskú detektívku v aute, cestou v električke, či niekde na pláži chytajúc bronz. Konečne je to tu – Snehuliak vyšiel v edícii KNP, čiže Knihy na počúvanie.
 
Audio kniha Snehuliak má dve CD – prvé trvá 5:28, druhé 8:33, čiže spolu vyše 14 hodín veľmi kvalitného počúvania. Úspešnú knihu totiž nahovoril talentovaný a obľúbený herec Martin Mňahončák.
Určite ho poznáte, ale pre istotu priblížime: Martin sa narodil v roku 1977 v Zborove na východnom Slovensku. Navštevoval VŠMU v Bratislave, jeho pedagógmi boli Božidara Turzonovová a Vladimír Strnisko. Po skončení vysokej školy pôsobil niekoľko rokov ako herec najmä na voľnej nohe. Bol zakladajúcim členom Túlavého divadla, hosťoval v Slovenskom národnom divadle aj v Štúdiu L+S v Bratislave.
Svoj hlas prepožičal mnohým filmovým postávam v dabingu – Vtierka Castle, Mission: Impossible, Princezná Fantaghiró, Trhák pána Bowfingera ai. 
V posledných rokoch ho môžeme vidieť i na televíznych obrazovkách v obľúbených seriáloch ako Ordinácia v ružovej záhrade, Kriminálka Staré mesto, Odsúdené, Dr. Ludsky či Búrlivé víno.
 
Ak ste teda čítali Snehuliaka, skúste aj jeho audio verziu – je naozaj kvalitne načítaná. 
Len pripomenieme príbeh Snehuliaka - v Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Predošlú noc sa nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu. Prípad rieši inšpektor Harry Hole, ktorý nedávno dostal tajomný list s podpisom Snehuliak. Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh.
Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva. Brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie sú zárukou napínavého príbehu, aký vie napísať len majster súčasných trilerov Jo Nesbo.
 
 
Jo NESBO: Snehuliak/AUDIO/KNP
2x CD MP3 – celkový čas: 14 hodín 1 minúta
Produkcia: Martin Pilař / Réžia: Michal Bureš / Zvuk, strih: Tomáš Gsöllhofer, Karel Heřman 
Mastering: Pavel Krch, Jiří Havrlík / Hudba: OneHotBook / Výroba: OneHotBook
Audioknihu vydalo vydavateľstvo Ikar v spolupráci s vydavateľstvom OneHotBook
 
Spracoval Milan Buno
 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod