Mrazivé príbehy z drsného severu

Najdrsnejšie severské krimi. Chcete dôkaz?!

10. 03. 2014
Áno, táto novinka je len pre silné povahy. A pre všetkých milovníkov severskej detektívky, lebo také čosi tu ešte nebolo. Švédsky triler predurčený na to, aby sa stal literárnou senzáciou. Drsný príbeh označovaný za prelomový v žánri krimi. Reakcie kritikov i čitateľov všade, kde triler doposiaľ vyšiel, sú naozaj ohromujúce.

Väčšina sa zhoduje v názore, že Havranie dievča presahuje hranice obyčajného detektívneho  románu. Práva na jeho vydanie kúpili doteraz vydavateľstvá v 35-tich krajinách vrátane Brazílie, Tchaj-wanu či Japonska.
Slovenský preklad vychádza už o 18.marca.

Vo Švédsku spôsobila kniha veľký rozruch, získala niekoľko žánrových cien, ale vyslúžila si aj dávku kritiky za to, že je to až príliš drsný a násilný príbeh. Podľa niektorých recenzentov je Havranie dievča také kruté, ako doteraz žiadny krimi román nebol. V Česku vychádza kniha s upozornením na obálke Len pre silné povahy.

Švédska akadémia spisovateľov krimi  knihu ocenila ako „hypnoticky fascinujúcu psychoanalýzu spracovanú formou kriminálneho románu.“ 
Talianske média o románe napísali, že je síce temný a hrôzostrašný, ale nechýba mu elegancia a na jeho pozadí cítiť tradíciu ponurých severských príbehov.

Román o zrade a o tom, ako ovplyvní činy a myslenie ľudí.

Pozrite si špeciálny TRAILER ku knihe Havranie dievča

 

O čom je Havranie dievča?
Hrdinkami sú dve ženy, policajtka a psychoterapeutka.
Kriminálna komisárka Jeanette Kihlbergová už v praxi zažila všeličo, ale keď ju zavolajú k najnovšiemu prípadu, musí pozbierať všetky sily. V kríkoch neďaleko stanice štokholmského metra sa nájde telo malého chlapca. Mumifikované, zohavené, s početnými ranami, telo, ktoré sa bránilo útoku, dokým vládalo, ako keď v ringu bojujú na život a na smrť cvičené psy. Chlapec je pravdepodobne cudzinec „bez minulosti“, ktorý zdanlivo nikomu nechýba, a tak prípad má pre jej nadriadených i prokurátora len nízku prioritu. Jeanette sa nevzdáva, ale stôp je málo a vyšetrovanie sa komplikuje. Hromadia sa však aj problémy v súkromnom živote – manžel je neúspešný umelec a ťarcha financovania rodiny ostáva na nej.
Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová vyšetruje dvoch klientov: Samuela Baia, detského vojaka zo Sierry Leone, a Victoriu Bergmanovú, ženu v strednom veku, ktorú v detstve týrali a zneužívali. Dvaja rôzni ľudia s rovnakým problémom – u oboch badať znaky závažnej poruchy osobnosti.

Jeanette a Sofia riešia tú istú otázku: Akému veľkému utrpeniu môže človek vystaviť druhého človeka, skôr než sám prestane byť človekom a stane sa monštrom?
Obe ženy sa zblížia, možno až priveľmi. Dokonca sa jedného dňa vyberú s Jeanettiným synom Johnom do lunaparku a zlo sa opäť priblíži, je celkom blízko...

HIT Havranie dievča kúpite v týchto internetových kníhklupectvách:

          

Ohlasy svetových médií
Havranie dievča je hlboko desivý román, temný  príbeh, ktorý vyniká aj v rámci tradičnej škandinávskej detektívky ...  Psychologický triler, ktorý analyzuje ľudskú dušu a zabára sa hlboko do ľudských nerestí a  podvedomých zvráteností.“  
Sololibri.net ( Taliansko )

Havranie dievča je triler, ktorý sa podobá studenému a temnému domu  plnému zlovestného tajomstva.“
Ezzulia.nl (Holandsko)

„Autori Havranieho dievčaťa dokonale ovládajú psychologické modely správania a tiež vedia, ako vytvoriť úžasné finále.“ 
Nu.nl ( Holandsko)

 

Temný psychologický triler Havranie dievča je prvou knihou (Crow Girl), nasleduje Hunger Fire a Pyrhia´s Instructions. Erik Axl Sund tak vytvoril trilógiu o Victorii Bergmanovej, žene v strednom veku, ktorú v detstve týrali a zneužívali. Ich temné a návykové trilery zožali okamžitý úspech a stali sa doslova literárnym fenoménom vo svete drsnej krimi.

Autorská dvojica
Autori Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist  viac ako desať rokov experimentujú s hudbou, filmom a umením. Absolvovali viacero turné po Ukrajine, Rusku, Bielorusku a Poľsku s elektropunkovou kapelou i love you baby!
Temný psychologický triler Havranie dievča napísali pod psedonymom Erik Axl Sund.

 

 

Komentáre


+Pridať prispevok
Elena: pecka, Oznámiť správcovi
mám to už za sebou. jedna z najlepších, aké som kedy dala. Ked poviem že jednohubka, všetci ma asi pochopia. že? bomba!!!
Počet reakcií 0
Reagovať
Zuzi: urcite zaujalo, Oznámiť správcovi
znie to dobre...som zvedava, ci splni moje ocakavania =
Počet reakcií 0
Reagovať
morgana9: Literárna senzácia?, Oznámiť správcovi
Vyzerá to na veľmi dobrý triler, už sa naň teším!
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod