Mrazivé príbehy z drsného severu

Millennium 4 zaznamenáva nečakaný úspech!

31. 08. 2015
Millennium pokračuje a zažíva nevídaný úspech.

A spolu s ním jeho autor David Lagercrantz, ktorý vzkriesil postavy jedného z najzaujímavejších príbehov súčasnej svetovej detektívnej literatúry.
Kniha vyšla naraz v 25 krajinách sveta vrátane Slovenska, v prvom náklade 2,7 milióna výtlačkov.
Švédsko už objednalo štvrtú dotlač a práve dnes objednal dotlač aj slovenský vydavateľ Ikar, ktorý nečakal taký megaúspech – už prvé vydanie malo pomerne vysoký náklad, no ten sa za pár dní takmer celý rozpredal.

David Lagercrantz priznáva, že ponuke na napísanie 4.časti Millennia nedokázal odolať. „Keď som sa po prvý raz dozvedel o Millenniu a že by som mal pokračovať, otriasol som sa z prvotného šoku a potom som sa už nevedel dočkať, kedy sa doň pustím,“ povedal Lagecrantz.

Dnes patrí medzi najmedializovanejších spisovateľov na svete.
Napríklad počas prvej promo cesty do zahraničia, konkrétne do Paríža spôsobil na štokholmskom letisku Arlanda ošiaľ, keď sa množstvo cestujúcich dožadovalo jeho autogramu. Keď prechádzal okolo letiskového kníhkupectva, ľudia sa za ním doslova rozbehli.
Tamojšie kníhkupectvá vypredali skoro všetky knihy vo švédčine, a tak ľudia brali aj anglické preklady. Už v prvý deň chýbali na pultoch väčšiny kníhkupectiev a švédske vydavateľstvo muselo objednať štvrtú dotlač.

Veľký úspech má Millennium 4 aj na Slovensku. Agentky vydavateľstva Norstedts Catherine a Linda si všimli jedinečnú akciu, ktorú pripravil Ikar na uvedenie knihy a poďakovali za skvelú prácu. David Lagercrantz dokonca pozdravil team Ikaru a všetkých čitateľov priamo, keďže v tej chvíli bol pri agentkách a videl prácu slovenského vydavateľstva.

Pozitívne ohlasy na knihu Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti sa hrnú zo všetkých kútov sveta.
Napríklad francúzsky Le Point píše, že „Lagercrantz dodržal svoj sľub a jeho Millennium pekne fičí.“
People Magazine dodáva: „Lisbeth je ešte viac kamikadze ako predtým, ale stále uveriteľná. Napätie medzi ňou a Blomkvistom je mimoriadne intenzívne a nedoriešené, ako sme si už zvykli.“

Viac ohlasom prinesieme na webe Severskekrimi.sk čoskoro.

mb, Foto: Ikar, Reuters

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod