Mrazivé príbehy z drsného severu

Kráľ severskej krimi Jo Nesbø navštívi Slovensko

01. 04. 2015
Kráľ severskej detektívky Jo Nesbø príde na Slovensko už 5.mája vo večerných hodinách, no po predchádzajúcom náročnom programe bude relaxovať v hotelovej izbe pri hudbe a dobrom jedle. Od 6.mája nám už bude plne k dispozícii, a to až tri dni.

Od 6.mája nám už bude plne k dispozícii, a to až tri dni. Vydavateľstvo Ikar pozvalo nórskeho autora, podľa ktorého detektívok už nakrútili niekoľko filmov, v rámci osláv 25. výročia vzniku. Nesbova návšteva tak bude súčasťou množstva aktivít, ktoré Ikar pripravil k oslavám svojej štvrť storočnice.

Nesbø je jedným z najprekladanejších autorov na svete – jeho knihy vyšli vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta! Len v 4,5-miliónovom Nórsku sa predali viac ako dva milióny jeho kníh!
V slovenčine vyšlo 9 dielov série s detektívom Harry Holem + triler Syn a akčný triler Headhunters Lovci mozgov. Z jeho kníh sa na Slovensku doteraz predalo takmer 200 tisíc výtlačkov a čitatelia už netrpezlivo čakajú na 10 knihu „holeovskej“ série Šváby, ktorá vyjde koncom apríla.

Jo Nesbø teda pricestuje v utorok 5.mája podvečer, presunie sa na hotel, kde bude oddychovať. V stredu 6.mája bude mať Jo nabitý program – dvakrát sa stretne s čitateľmi a čitateľkami:
O 16.00 absolvuje autogramiádu v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave, v rovnaký deň večer o 20.00 ho čaká autogramiáda a beseda v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej 26.
V Panta Rhei je vstup na dvojhodinovú autogramiádu voľný, v Martinuse sa bude z dôvodu veľkého záujmu predávať obmedzený počet vstupeniek. Potvrdil to Michal Meško z Martinusu.
V ten deň poskytne exkluzívne rozhovory pre televízie a týždenník Život.

Autogramiádou v Martinuse sa pracovná časť Nesbovej návštevy končí a ďalšie dva dni bude cestovať po Slovensku. Presunie sa najmä do Tatier, pretože Nesbo je veľký milovník skalolezectva a chce si svoju šikovnosť otestovať aj na sloveských veľhorách. 

Nie je vylúčené, že niektorá z ďalších kníh bude mať scénu, ktorá sa odohrá na Slovensku. Jo Nesbo totiž tvorí najmä počas cestovania, na letiskách, vo vlaku ap. Dokonca je rád, ak má lietadlo niekoľkohodinové meškanie:-)

Jo Nesbø navštívi Slovensko v rámci turné, počas ktorého sa zastaví aj v Prahe a Budapešti.

Jo Nesbø tak bude prominentným hosťom osláv 25. výročia Ikaru, ktorý bol založený 7. mája 1990.  Súčasťou osláv najväčšieho slovenského vydavateľstva je množstvo ďalších aktivít.
Všetko to odštartuje slávnostná Ikariáda 21.apríla v Mestskom divadle P.O.Hviezdoslava na Laurinskej ulici v Bratislave. Ocenenia si prevezmú najúspešnejší spisovatelia za rok 2014, potom vás čaká takmer hodinový koncert skvelej kapely Fragile a na záver nebude chýbať  autogramiáda a stretnutia s vašimi obľúbenými autormi. Buďte pri tom a už teraz si kúpte vstupenku na slávnostný večer – cena 7€ a 10€ rozhodne stojí za to.

Kliknite s na Predpredaj.sk a kúpte s vstupenku.

 

Ikariádou sa to všetko iba začína.
Počas celého mája i júna si vášniví čitatelia prídu na svoje.

- zľavy vo všetkých kníhkupectvách na Slovensku
- veľká súťaž o 25 atraktívnych cien
- zagratulovať príde spomínaný kráľ severskej detektívky Jo Nesbo
- besedy najlepších slovenských spisovateľov v slovenských mestách
- knižné ochutnávky v MHD
- súťaž Nového času s Ikarom „Odfoťte sa so svojou obľúbenou knihou“
...a množstvo ďalších vecí. 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod