Mrazivé príbehy z drsného severu

Hra si vás opäť nájde... A nebude to iba ŠUM!

05. 12. 2013
Spomínate si ešte na tak trochu ľahkovážneho chlapíka menom HP, ktorý sa kedysi zapojil do Hry zdanlivo náhodným nájdením hi-tech mobilu? Čoskoro však zistil, že to nebola ani tak náhoda - Hra bola totiž hybnou silou v mnohých udalostiach, ktoré na prvý pohľad nesúviseli. A napokon sa aj on stal bábkou v rukách neviditeľnej organizácie, ktorá manipuluje nami všetkými... Po fenomenálnom úspechu švédskeho trileru Hra sme sa dočkali pokračovania s názvom Šum (v angličtine Buzz).

V druhej knihe Šum sa presunieme na luxusný arabský polostrov, kde sa HP ukrýva pred diabolskou Hrou, ktorá ho takmer stála život. No hoci teraz má všetko, čo si môže želať – slobodu, peniaze a minimálnu zodpovednosť –, nie je spokojný. Chýbajú mu fanúšikovia z Hry. Pohodlný život ho nudí, a čím väčšmi ho trápi nespavosť, tým ťažšie odlišuje fantáziu od skutočnosti. Zavše dokonca tajne zatúži, aby si ho Hra našla.

Keď sa stretne s Annou Argosovou, odrazu akoby sa mu všetko rozjasnilo. Je presne jeho typ – bohatá, svetaskúsená a pekná. No pod jej suverénnym zovňajškom vytuší čosi znepokojujúce. Akoby sa niekoho alebo niečoho bála. A k tomu ten jej bezdotykový mobil, ktorý mu je taký povedomý...

A potom sa to začne. Presne ako v jednotke – odštartuje adrenalínový triler. Akčný a dobrodružný. Doslova vás prilepí ku knihe a vy chvíľami netušíte, čo je skutočné a čo virtuálne. Dohady, náznaky, prekvapenia a riskantné situácie...po chrbte vám behá mráz. HP podozrievajú z vraždy a hoci je neskôr očistený od obvinenia, vyhostia ho do Švédska. Do krajiny, z ktorej tak zúfalo utekal.

 

„Nič sa nešíri rýchlejšie ako svetlo.
Jedinou výnimkou sú zlé správy, ktoré sa riadia svojimi vlastnými pravidlami.“
Douglas Adams

Druhú líniu príbehu tvorí sestra HP Rebecca. Tej sa život zjednodušil, lebo ju už nemáta minulosť. Povýšili ju na vedúcu tímu ochrankárov a do jej života vstúpil zaujímavý muž. Napriek tomu nie je spokojná. Celý jej nový život sa jej vidí neskutočný, akoby s ňou nesúvisel.
Odrazu však doň zasiahne pisateľ webovej stránky, ktorý sa skrýva za meno MayBey a prihovára sa jej, akoby sa dobre poznali. Lenže to, čo MayBey píše, vyznieva prinajmenej znepokojujúco...

 

De la Motte opäť majstrovsky namixoval výbušný kokteil. Znova začnete o všetkom pochybovať, budete sa nervózne obzerať a hlavou vám budú víriť myšlienky – riadi nás všetkých neviditeľná sieť manipulátorov? A čo máte robiť, ak sa vám vyhráža niekto, koho existenciu neviete dokázať?!

Šum Andersa de la Motteho je nadupaný príbeh, po ktorom sa budete trošku inak dívať napríklad na blogovanie a rôzne internetové diskusie. Kolotoč šialenstva sa rozkrúti už po pár stranách, krátke kapitoly postupne striedajú ešte kratšie, aby vás vtiahli do nezastaviteľného víru. Túto knihu si vážne vychutnáte:-)

Milan Buno, www.buxcafe.sk


 

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod