Mrazivé príbehy z drsného severu

Horúca novinka o Larsovi Keplerovi!

22. 01. 2014
Milovníci Larsa Keplera – a zvlášť vy, ktorým absolútne sadol inšpektor Joona Linna – máme pre vás absolútne čerstvú a horúcu správu. Doteraz vyšli 3 knihy (Hypnotizér, Zmluva podľa Paganiniho a Svedkyňa ohňa), vo februári vyjde štvorka Uspávač a my už vieme o piatej knihe Larsa Keplera! A to nie je všetko!

Vo Švédsku vyjde 7.novembra a jej pracovný názov je Stalker, v preklade Stopár. Keďže Keplerovi sa na Slovensku mimoriadne darí, okruh jeho fanúšikov každou knihou rastie, na sto percent sa môžeme tešiť aj na preklad päťky. Pravdepodobne niekedy na jar, pred letom 2015.

O čom bude Stalker/Stopár?
Švédsko trápi sériový vrah. Jeho obeťami sú ženy, ktoré sa doma samé cítia tak bezpečne, že v noci ani nezaťahujú závesy. Vrah každú obeť tajne nakrúca a video nahrá na Youtube ešte predtým, ako spácha ohavný zločin.
Vyšetrovatelia sú stále o krok pozadu, až kým nenájdu na štvrtom mieste činu muža v bezvedomí. Zatknutý muž utrpel vážne poranenie hlavy a stratil pamäť. Pochádza z bohatej a vplyvnej rodiny, takže vďaka ich právnikom muža okamžite aj prepustia. Rodina je presvedčená, že je nevinný, napriek tomu vyhľadajú pomoc psychiatra.
Ten sa rozhodne spolupracovať s Erikom Mariom Barkom, najväčším švédskym expertom na posttraumatické stresové poruchy. Lenže vzápätí dôjde k ďalšej vražde.
Zostáva už len jediná osoba, na ktorú sa polícia môže obrátiť – Joona Linna. Ale ten pred vyše rokom zmizol...


 

Ďalšia keplerovská séria
Manželia Keplerovci, alias Alexandra a Alexander Ahndorilovci rozhodne nezaháľajú – už pracujú na novej sérii. Prvá kniha sa bude volať Playground (Ihrisko), vo Švédsku vyjde v roku 2015 a je veľmi pravdepodobné, že sa dočká aj slovenského prekladu. Aj táto séria bude vraj kombinovať znaky typické pre Keplera – vizuálny, rýchly štýl a mýtické prvky. „Dostali sme úplne nový nápad a chvíľami máme neodbytný pocit, e to bude také dobré, že budeme musieť zastaviť všetko ostatné,“ tvrdí Lars Kepler. „Ten nápad prišiel niekedy v polovici piatej knihy s Joonom Linnom. Bolo to vzrušujúce a inšpiratívne. Nebude to detektívka, ale skôr triler so všetkým, čo k nemu patrí,“ prezrádza.

Zdroj: uitgeverijcargo.nl, Amazon, Goodreads

Komentáre


+Pridať prispevok
Miriama Lamžová: Super, Oznámiť správcovi
Veľmi sa teším na každú novú knihu tejto dvojice, sú dobrí
Počet reakcií 0
Reagovať
rudkorulez: mega, Oznámiť správcovi
škoda, že nepíšu rýchlejšie a že sa slovenské preklady nerobia tak rýchlo ako tie do češtiny...v každom prípade moja vnútorná integrita neutrpela čakaním, teším sa veľmi...
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod