Mrazivé príbehy z drsného severu

Horstova detektívna séria mieri na obrazovky

11. 05. 2016
Obľúbený inšpektor William Wisting sa dostane aj na televízne obrazovky.

Policajný inšpektor William Wisting sa na jeseň 2017 zjaví už aj na televíznych obrazovkách. Do seriálu na motívy kníh Jørna Liera Horsta chce dánska produkčná spoločnosť v spolupráci so Cinenordom investovať až 100 miliónov nórskych korún.

Dáni z Good Company film majú na konte sériu úspechov, doteraz si pripísali na zoznam také úspešné projekty ako seriál Wallander, trilógiu Millénium a Nesbøvých Lovcov hláv. Spisovateľ bude s nimi spolupracovať, predovšetkým pokiaľ ide o policajno-procedurálne veci. Zdôrazňuje, že mu veľmi záleží na autenticite. Navyše trval na tom, aby bol aj seriál – rovnako ako knihy – zasadený do Larviku, Stavernu a okolia. „Myslím si, že tieto miesta zohrávajú v príbehu rovnako dôležitú úlohu ako postavy,“ vysvetlil nórsky spisovateľ.

Kto si zahrá Wistinga?

Zatiaľ sa nevie, kto zosobní uzavretého a prezieravého Severana, ktorý vyšetruje v spolupráci so svojou dcérou, novinárkou, jeden zamotaný prípad za druhým. „Nemám žiadnych favoritov,“ povedal Horst v rozhovore pre VG, „myslím si však, že Wisting by mal byť z východného Nórska. Domnievam sa, že si je z čoho vyberať. Podstatné je, aby prepožičal postave obozretného vyšetrovateľa vrážd tú správnu váhu, bude to dlhý seriál a jeho úloha bude náročná na zvládnutie.“

Ani Cinenord zatiaľ neprezradil, koho má v hľadáčiku – a to ani pokiaľ ide o rolu Wistingovej dcéry, novinárky Line.

Zatiaľ čo sa seriál dostane na obrazovky, plánuje Horst vydať nový román, už jedenásty v sérii. Tentoraz ide o „cold case“. Viac spisovateľ prezradiť nechcel, len poznamenal, že zločin nemusí prenasledovať len páchateľa a obete, ale aj ľudí, ktorí niečo vedia a boja sa s tým vyrukovať. Často má to, čo číha pod povrchom, potenciál šokovať...

Slovenské vydanie plánovanej detektívky vyjde na budúci rok krátko po nórskom. Pred pár dňami vyšiel pod názvom Až na samé dno piaty preklad Horsta v slovenčine, na jeseň sa pripravuje šiesta kniha s pracovným názvom Šarha.

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod