Mrazivé príbehy z drsného severu

Harry Hole sa vracia! V uliciach je totiž nový ZABIJAK!

20. 09. 2016
Fanúšikovia Harryho Holea z celého sveta sa dočkajú už čoskoro novej knihy. A Slováci medzi prvými!

Áno! To, čo sme vám naznačovali už pred dvomi rokmi a čo bolo jasné pred pár mesiacmi, teraz je istota: 11.diel série o detektívovi Harrym Holeovi vyjde v slovenčine v marci 2017 pod názvom Smäd (originál TØRSTEN, v angličtine The Thirst).

11.diel série Harry Hole vyjde v slovenčine presne 28.marca 2017, čiže skôr ako v angličtine alebo v češtine!
A len pár dní po originále, čo je úžasná správa!
V novinke Smäd sa Harry Hole vracia do osloskej polície, hoci to rozhodne nemal v pláne. Veď polícia mu vzala všetko, čo mal...
Tlak médií po brutálnej vražde je však veľký a jedine on môže pomôcť. Preto sa vracia, aby vypátral sériového vraha, ktorý sa zameriava na užívateľky aplikácie Tinder. Ide o jednu z najlepších mobilných aplikácií na zoznamovanie, ktorá je vo svete mimoriadne obľúbená a je zdarma.
Spôsob, akým boli ženy využívajúce Tinder zavraždené, privádza Harryho Holea na zvláštnu stopu. Harry musí zrazu dostať nepriateľa zo svojej minulosti. A navždy sa ho konečne zbaviť!

 

Moja spriaznená duša...

Jo Nesbo priznal, že vždy zamýšľal vrátiť sa k Harrymu Holeovi, pretože je to jeho spriaznená duša. „Aj keď veľmi temná duša, no vždy je to veľmi vzrušujúci a emocionálne vyčerpávajúci zážitok. Ale príbehy o Harrym stoja za bezsenné noci,“ povedal Jo Nesbo.

Verte, že aj nový Harry Hole bude za bezsenné noci stáť – musíme si však ešte chvíľu počkať, no píšte si do diárov: koniec marca 2017.
Smäd. To bude veľký návrat Harry Holea.

Dvorný prekladateľ nesboviek Jozef Zelizňák už má nového Harry Holea prečítaného a určite na Severskekrimi.sk prezradíme viac. Zatiaľ len malý predkrm - niektoré ohlasy predpovedali, že Harry Hole nebude "živý", že pôjde o návrat pred desiatku, že to budú spomienky ap. Všetko špekulácie. "Už som sa pustil do prekladania a od prvej chvíle je jasné, že Nesbo je opäť vo svojom živle. Môžem prezradiť, že Harry Hole naozaj žije a zjaví sa hneď v prvej kapitole. Je sa na čo tešiť," povedal pre Severskekrimi.sk Jozef Zelizňák. 

Zo série Harry Hole sa predalo vo svete 30 miliónov výtlačkov, preložili ju do 50 jazykov.

Prečítajte si tiež
Vyjde nový Harry Hole. Jo Nesbo už píše 11.diel

 

Filmový Snehuliak

Nezabudnite, že budúci rok sa dočkáme aj prvého filmu zo série Harry Hole. V Snehuliakovi si hlavnú rolu zahrá Michael Fassbender. V ďalších úlohách sa predstaví Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Rouge Nation) a Charlotte Gainsbourgová (Antichrist, Independence Day: Resurgence).
Režisérom filmu je Tomas Alfredson (známy réžiou filmov Tinker Tailor Soldier Spy, Let the Right One In).
Výkonnými producentmi filmu sú Jo Nesbø, Niclas Salomonsson, Martin Scorsese, Alfredson, Liza Chasin a Amelia Granger.
Film sa začal nakrúcať v januári 2016 v Nórsku (Oslo, Bergen a oblasť Rjukan), premiéra filmu Snehuliak je naplánovaná na 13.októbra 2017.

Jo Nesbo a Harry Hole
Všetky zaujímavosti a pikošky

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod