Mrazivé príbehy z drsného severu

Fenomenálne Millennium pokračuje!

31. 03. 2015
Na toto sme mnohí netrpezlivo čakali! Áno, Stieg Larsson stihol dokončiť iba tri diely série Millennium, no čoskoro vyjde aj štvrtý diel. A Slovensko bude medzi prvými krajinami, kde budeme môcť čítať preklad. Čo naň zatiaľ hovorí prekladateľ? O čom bude 4.diel?

Stieg Larsson bol v roku 2008 po Khaledovi Hosseinim druhým najpredávanejším autorom beletrie na svete. Žiaľ, už si to neužil – Stieg zomrel v roku 2004, pár mesiacov pred vydaním prvej knihy svojej fenomenálnej trilógie Millennium.

Pri trilógii teda nezostane, vyjde aj štvrtý diel a už je na svete originálna obálka. Viac o knihe sa dozviete nižšie. 

4.diel vyjde vo Švédsku 27.augusta tohto roku a ak by ste si ho chceli kúpiť, bude stáť 199 švédskych korún:-)
Ale nemusíte míňať koruny, pretože knihu v preklade dostanete aj za eurá. „Teším sa, že Slovensko bude patriť medzi prvé krajiny na svete, kde vyjde preklad spoločne s originálom,“ tvrdí vynikajúci prekladateľ Jozef Zelizňák.
Zo 4.dielu Millennia má už preloženú zhruba polovicu a užíva si to. „Návrat do sveta Lisbeth a Mikaela je pre mňa obrovským zážitkom. Príbeh je oveľa akčnejší a dynamickejší,“ prezrádza exkluzívne pre Severskekrimi.sk.

O čom bude 4.diel Millennia?
V prvom rade, ako sa bude volať nový diel?
Takto:
Det som inte dödar oss - Millennium 4
Ak by ste celkom nerozumeli, tak predbežný názov štvrtej časti série Millennium má názov:

ČO NÁS NEZABIJE

A o čom teda bude?
Časopis Millennium zmenil majiteľa. Zlé jazyky tvrdia, že čas Mikaela Blomkvista vypršal a on sám si kladie otázku, či by nemal začať robiť niečo iné.

Raz neskoro v noci prijme Mikael Blomkvist telefonát od profesora Fransa Baldera, popredného odborníka na AI výskum, ktorý sa zaoberá umelou inteligenciou. Balder tvrdí, že má dôležité informácie o americkej spravodajskej službe a že bol v kontakte s mladou super-hackerkou, ktorá sa až príliš podobá na niekoho, koho Mikael dobre pozná. Aj my dobre vieme, o koho ide:-)

Mikael Blomkvist verí, že narazil na novinársku bombu, ktorú časopis a hlavne on tak nutne potrebujú. Lisbeth má síce svoje starosti, ale nadišiel čas, aby sa ich cesty opäť spojili.

Pripomeňme, že ešte v decembri 2013 oznámilo švédske vydavateľstvo Norstedts podpísanie zmluvy so švédskym novinárom a spisovateľom Davidom Lagercrantzom (preslávil sa najmä životopisom futbalistu Zlatana Ibrahimoviča) na pokračovanie trilógie Millennium.

Komentáre


+Pridať prispevok
Mima: teším sa, Oznámiť správcovi
No to sa neskutočne teším. Verím, že nebudem sklamaná...
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod