Mrazivé príbehy z drsného severu

Exkluzívne: Poznáme režiséra filmovej adaptácie hitu Snehuliak!

29. 04. 2014
Režisérskej taktovky filmu Snehuliak podľa rovnomenného bestselleru Jo Nesba sa ujme nemenej známy režisér a herec Tomas Alfredson. Oznámil to portál Variety a potvrdil nám to samotný Nesbov agent Tor Jonasson.
Na scenári k filmu pre štúdio Working Title Films and Universal už pracuje Søren Sveistrup, produkčne sa pridá Martin Scorsese.
 
Tomas Alfredson je švédsky režisér a herec, ktorý nakrútil viacero filmov – napríklad celovečerný film Nech vojde ten pravý mu vyniesol švédsku národnú cenu pre najlepší film, premietali ho aj na filmovom festivale v Rotterdame alebo na newyorskom festivale Tribeca.
 
Film Jeden musí z kola ven nakrútil podľa knižnej predlohy Johna Le Carrého a diváka/čitateľa zavedie do roku 1973, kedy sa britská tajná služba MI6 snaží medzi svojimi nájsť sovietskeho špióna a udržať Spojené štáty v bezpečí. Film získal viacero nominácií na Oscara vrátane Herec v hlavnej úlohe, ktorej sa zhostil Gary Oldman. Popri ňom sa vo filme objavili aj Colin Firth, Benedict Cumberbatch či Laura Carmichael. 
 
Začiatkom 90.rokov nakrútil Alfredson svoj prvý televízny seriál Bert – hlavná postava sa nakoniec dočkala aj klasického filmového stvárnenia a Alfredsona nominovali na cenu Guldbagge (cena Švédskeho filmového inštitútu) za najlepšieho režiséra. 
 
 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod