Mrazivé príbehy z drsného severu

Erik Axl Sund príde na Slovensko!

10. 09. 2014
Extravagantní Švédi, autori kontroverzného trileru Havranie dievča, pricestujú na pozvanie vydavateľstva Ikar do Bratislavy.

 
Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist píšu pod pseudonymom Erik Axl Sund a aj na Slovensku prekvapili knihou Havranie dievča. Na pozvanie vydavateľstva Ikar prídu do Bratislavy, tak si poznačte do kalendárov a diárov dátum piatok 7. novembra. Úspešní autori prídu k nám pri príležitosti uvedenia druhej časti ich trileru s názvom Plameň túžby. Počas jednodňovej návštevy sa stretnú aj s vami, čitateľmi v literárnej kaviarni Panta Rhei na knižnom veľtrhu Bibliotéka.
                                                                  
Prvá časť trileru Havranie dievča vyvolala hneď po vydaní v roku 2010 množstvo protichodných reakcií nielen u čitateľov, ale aj v kruhoch literárnych kritikov. Kniha získala niekoľko žánrových cien, ale vyslúžila si aj dávku kritiky za to, že je to až príliš drsný a násilný príbeh. Podľa niektorých recenzentov je Havranie dievča také kruté, ako doteraz žiadny krimi román nebol. 
V susednom Česku vyšla kniha s obálkou, na ktorej stálo upozornenie Len pre silné povahy. Slovenskí čitatelia však nereagovali tak odmietavo a pobúrene, podľa mnohých nebol príbeh až taký drsný a brutálny. 
 
Napriek všetkému sa odborná verejnosť zhoduje v názore, že Havranie dievča  predstavuje literárny fenomén a prelom v žánri švédskych detektívok. Švédska akadémia spisovateľov krimi  knihu ocenila ako „hypnoticky fascinujúcu psychoanalýzu spracovanú formou kriminálneho románu.“  Práva na jeho vydanie kúpili doteraz vydavateľstvá v 35 krajinách vrátane Brazílie, Tchaj-wanu a Japonska. 
Jednotlivé časti trilógie nesú názvy: Havranie dievča (Ikar 2014), Plameň túžby (Ikar november 2014) a Pýtiine pokyny (Ikar 2015). Spolu tvoria príbeh o Victorii Bergmanovej, žene v strednom veku, ktorú v detstve týrali a zneužívali..
 
Autori k nám prídu pozdraviť svojich slovenských fanúšikov, ktorých je len pár mesiacov po vydaní prvej časti Havranie dievča niekoľko tisíc a rozhodne sa bude ich okruh rozrastať. Jerjer a Håkan poskytnú pár exkluzívnych rozhovorov, na Bibliotéke vám v rámci autogramiády podpíšu svoje knihy vrátane novinky Plameň túžby, budete im môcť na besede položiť aj svoje otázky a možno páni zahrajú niečo zo svojho repertoáru
Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist  totiž  popri písaní vyše desať rokov experimentujú s hudbou, filmom a umením. Absolvovali viacero turné po Ukrajine, Rusku, Bielorusku a Poľsku s elektropunkovou kapelou i love you baby!
 

Komentáre


+Pridať prispevok
lubika: Plameň túžby, Oznámiť správcovi
Super, už sa teším!
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod