Mrazivé príbehy z drsného severu

BUBO bál prilákal tisíce...a priletel aj Netopierí muž

26. 06. 2014
Pilotný ročník cestovateľského festivalu BUBO bál Košice 2014 sa tešil veľkému záujmu. Pod jednou strechou sa stretli najscestovanejší Slováci a vytvorili neopakovateľnú atmosféru. Festival praskal vo švíkoch a zapísal sa ako veľmi úspešný.
Niekoľko tisícok ľudí si užilo cestovateľskú atmosféru, ktorú im pripravila cestovná kancelária BUBO na svojom bále.
 
Počas celého dňa bolo v dvoch sálach odprezentovaných 16 originálnych multimediálnych prezentácií. Tie pripravili najväčší odborníci na Afriku, Áziu, Škandidáviu, Európske cesty aj špeciality v podobe cesty na Severný pól a na ostrovy Mikronézie práve od garanta BUBO bálu Ľuboša Fellnera.
 
Otvorenie festivalu sprevádzal aj krst najnovšej knihy najznámejšieho severského autora Jo Nesba – Netopierí muž. Vydanie tejto knihy sa uskutočnilo niekoľko dní pred pôvodným plánom, aby sa na cestovateľskom festivale BUBO Bál 2014 mohol krst uskutočniť.
 
Pohodovú atmosféru dopĺňali rozhovory s rôznymi cestovateľmi či gurmánske zážitky v podobe varenia ázijských špecialít. Festival osviežila nádherná výstava fotografií od zanietených fotografov a cestovateľov Petra Paška, Pala Luku, Jula Nagya a Petra Flynna Nižňanského. Tá priblížila návštevníkom USA, Namíbiu, Island, Čile, Argentínu, Bolíviu a Nový Zéland. Časť výstavy z edície Magical Moments je k dispozícii až do 28.6.2014 v Kul­turparku v Košiciach.
 
BUBO bál svoju púť ale nekončí a do metropoly východu sa určite vrátia aj o rok.
 
 
Zdroj: Global24

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod