Mrazivé príbehy z drsného severu

Ako sa Michael Fassbender vžil do role Harryho Holeho?

15. 02. 2017
Výroba filmu podľa Jo Nesbovho bestsellera Snehuliak je už v postprodukcii a my vám prinášame ďalšie zaujímavosti z ďalekého severu.

Film režíruje Švéd Tomas Alfredson a objavia sa v ňom napríklad Rebecca Ferguson (ako Katrine Brattová), Charlotte Gainsbourgová, Val Kilmer, J.K. Simmons či James d´Arcy.  Maličkú rolu si dokonca zahral aj samotný Jo Nesbo. Viac o filme sme písali TU.

Hlavného hrdinu, vyšetrovateľa Harryho Holeho stvárni  Michael Fassbender, ktorý je známy napríklad ako Magneto z filmovej série X-Men, Steve Jobs z rovnomenného filmu či Edwin Epps z oscarového 12 rokov otrokom.

Harry Hole je trochu komický

A čo si Michael Fassbender myslí o filme Snehuliak? „Prácu s Tomasom Alfredsonom milujem, je to úžasný filmár,“ povedal známy herec a dodal: „Myslím si, že to bude poriadne desivé a plné momentov, ktoré zdvihnú divákov zo stoličky.“

Michaelovi sa pozdáva aj jeho filmové alterego – Harry Hole. „Páči sa mi, pretože v tom, čo robí je geniálny, aj keď trochu narušený. Je to excelentný detektív, ktorý ide až za hranice, ale zároveň je aj veľmi ľudský.“  Podľa hollywoodskeho herca má v sebe Harry Hole aj čosi smiešne. „Pozrime sa napríklad na scény, kde Harry s niekým bojuje. Nie je to Jack Reacher a z takýchto stretov vychádza najhoršie práve on. A to sa mi páči. Je na tom niečo komické,“ uzavrel Michael.

Michael Fassbender ako Harry Hole (zdroj: thefilmstage.com)

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod