Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Mrazivé a napínavé Odložené prípady

07. 01. 2022
Nezvestná a Cesta 9 - prvé dve knihy skvelej krimisérie Odložené prípady.

Vynikajúca severská krimiséria, ktorá vám vlezie pod kožu a spôsobí zomomriavky.
Prvý román Nezvestná sa odohráva v južnom Švédsku a v okolí Malmö, v prostredí najslávnejších švédskych kníh a televíznych seriálov.
Druhý román Cesta 9 inšpirovali skutočné nevyriešené zločiny v oblasti Malmö a Ősterlenu.

Odložené prípady: Nezvestná je prvý román, ktorý spája to najlepšie z televíznych seriálov Most a Zločin.
Pred 16 rokmi zmizlo uprostred leta v južnom Švédsku 19-ročné dievča. Prípad nikdy nebol vyriešený a dievča sa nikdy nenašlo. Teraz vrah napádajúci a znásilňujúci ženy v ich domovoch terorizuje Malmö. Dôkazy nasmerujú vyšetrovanie k dlho hľadanému dánskemu vrahovi z Valby. Slávny dánsky expert na profily zločincov Carsten Morris sa stane súčasťou švédskeho tímu vyšetrovateľov.

Neočakávaný zvrat udalostí nastane, keď odtlačky prstov z miesta činu v Malmö naznačujú súvislosť s prípadom nezvestnej tínedžerky z roku 2002. Môžu tie dva vzdialené prípady súvisieť? Podarí sa im vyriešiť oba prípady, skôr než vrah znova zaútočí?

Vyšetrovanie vedie detektívka inšpektorka Tess Hjamarssonová, vedúca oddelenia odložených prípadov. Jej odhodlanie vyriešiť prípady zločinov, ktorých oficiálne vyšetrovanie bolo zastavené bez výsledku, hraničí až s obsesiou. So svojou partnerkou Marie Erlingovou sa snažia vyriešiť oba prípady, prv než vrah znova zaútočí.

 

Odložené prípady: Cesta 9 je druhá samostatná kniha série Odložené prípady, ktorú inšpirovali skutočné nevyriešené zločiny v oblasti Malmö a Ősterlenu.

Kontroverznú umelkyňu – výtvarníčku nájdu mŕtvu pri majáku v Národnom parku ráno na Veľký piatok. Svoj posledný obraz vytvorili pomocou svojej poslednej menštruačnej krvi... Neďaleko jej tela polícia objaví zvláštny nezvyčajný druh svetlej hliny. Ukáže sa, že ten istý druh hliny sa našiel aj pri tele brutálne dobodaného mladého klaviristu pred pätnástimi rokmi. V roku 2004 našli pri Ceste číslo 9 pohodené telo mladého nádejného muzikanta Maxa Lunda. V tele mal takmer tridsať bodných rán...

Hlavná detektívka oddelenia odložených prípadov Tess Hjalmarssonová a jej kolegyňa Marie Erlingová však nevedia nájsť nijakú ďalšiu súvislosť medzi oboma prípadmi a hrozí, že ak prípad nevyriešia, celé ich oddelenie zrušia.

Medzitým neznáma žena, matka dvoch detí, začne mať podozrenie, že jej manžel nie je tým, za koho ho doteraz považovala… A na povrch začínajú prenikať staré krivdy a rodinné tajomstvá.

 

Séria Odložené prípady

Táto krimiséria má všetko, čo čakáte od mrazivých severských detektívok. Romány majú spád, dynamiku, sú autentické, nechýba im napätie a moment prekvapenia. Výborná dvojica vyšetrovateliek, ktoré pôsobia schopne, sú sympatické, vedia sa navzájom doberať, vtipkovať a zároveň sú empatické. 

Krimiromány sú mrazové, napínavé a vtiahnu vás od prvých strán. Zimomriavky im pridáva to, že boli inšpirované skutočnými prípadmi vo Švédsku. Tina využíva svoje novinárske skúsenosti a príbehy vie pekne zamotať, udržiava vás v strehu i napätí, a podchvíľou prináša nečakané zvraty, ktoré dodávajú príbehom dynamiku. 

Zdroj a foto: SkveleKnihy.sk, Lindeni

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod