Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Raz zomrieť nestačí

23. 06. 2016
Kniha: Ihrisko
Krvavé, drsné, brutálne miesto, kam by sa najradšej už nevrátila...no bude musieť.

Ihrisko je úplne iné ako doterajšie knihy Larsa Keplera s inšpektorom Joonom Linnom. Autori však popísali bezútešný svet úplne suverénne a fascinujúco – zostali však pri tom, na čom postavili svoj knižný úspech. Poukazujú na ľudské zlo a ukazujú, že nespravodlivosť je všade a je nekonečná. Môže ísť dokonca až za hrob...

Obľúbená autorská dvojica, ktorá tvorí pod pseudonymom Lars Kepler sa teda po viac než piatich miliónoch predaných výtlačkov o vyšetrovateľovi Joonovi Linnovi predstavuje z inej stránky. Vo svete švédskych trilerov je Ihrisko prekvapujúcou novinkou.
Hlavná hrdinka Jasmin vie, že na druhej strane na ľudí čaká nebezpečné miesto, ale najhrozivejšie zo všetkých je – Ihrisko. Krvavé, drsné, brutálne miesto, kam by sa najradšej už nevrátila...no bude musieť.

Pozrite si skvelý TRAILER na Ihrisko:

 

Počas nasadenia v Kosove poručíčku Jasmin Pascalovú-Andersonovú postrelili. Na minútu a štyridsať sekúnd sa jej zastavilo srdce.
Preberie sa a je presvedčená, že vie, čo nasleduje po smrti. Tvrdí, že človek sa dostane do hrozného prístavného mesta plného násilia.
Jasmin sa podarí prekonať vojnovú psychózu, opustí armádu a začne v Štokholme nový život. Porodí syna, ktorému dá meno Dante.

O päť rokov pri ťažkej dopravnej nehode Dante utrpí vážne zranenie. Lekári mu môžu zachrániť život iba zložitou operáciou, pri ktorej ho musia napojiť na mimotelový obeh. Jasmin si uvedomuje, že ak posmrtné prístavné mesto naozaj existuje, jej syn sa sám do života nevráti. Preto sa rozhodne, že na druhej strane bude s ním.

Vypočujte si AUDIO úryvok z Ihriska
Číta Vlado Kobielsky:

 

Prístavné mesto v novinke Ihrisko je plné násilia. Nebezpečné miesto, z ktorého vás bude mraziť. Ale naozaj zo všetkého najnebezpečnejšie je Ihrisko. Tomu by ste sa mali vyhýbať. A keď už tam raz vstúpite, ani na sekundu nestrácajte ostražitosť. Vo všetkom a v každom musíte vidieť ohrozenie, ktoré vás stojí život...

Začalo sa to teda Hypnotizérom, nasledovali ďalšie knihy a nielen milovníci severskej krimi si obľúbili autora menom Lars Kepler. Napínavé a premyslené trilery, jedinečná atmosféra, skvelý námet a vynikajúce spracovanie. Také sú knihy Larsa Keplera a milovníci napätia by si nemali nechať ujsť ani mrazivé a neopakovateľné IHRISKO.

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera.

Alexander (1967) študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov.
Alexandra (1966) sa narodila vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov.

Komentáre


+Pridať prispevok
volchvmag: Krok vedľa.., Oznámiť správcovi
Skúsili niečo iné? Útek zo stereotypu, alebo im karelský prízvuk Joonu Linneho už začal liezť krkom? Každopádne som túto akčnú fikciu života po živote nedocenil, nech je už akokoľvek brilantne vyrozprávaná. Recenzia čitateľa, kt viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
Kodiak: Ihrisko, Oznámiť správcovi
Som velmi sklamaná touto knihou.precitala som od tejto dvojice všetky.Su super no táto o živote po smrti je prepadák.Nech sa radšej vrátia k svojmu štýlu to im ide.Nikoho nezaujíma co je po smrti a stavať ten problem na bludnej fantázii viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
kamr: recenzia, Oznámiť správcovi
Najhoršia kniha, akú som vôbec čítala a to tie ich predchádzajúce boli fakt super. Som veľmi sklamaná....
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod