Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Vnútri polície sa ukrýva zradca!

02. 02. 2023
Kniha: Zradca
Touto knihou pozdvihuje Lier Horst svoj a Wistingov svet na úplne inú úroveň.

Z opačnej strany krátera sa náhle ozvali hlasné výkriky. Wisting zastal. Pozrel sa nahor a počul zapraskanie. Dom, čo stál na samom okraji, akoby sa chystal cezeň prevaliť. Ozval sa ohlušujúci rachot a zem pod ním náhle zmizla.
Všetko sa zatriaslo, ako sa dom šmýkal a mliaždil všetko, čo mu stálo v ceste. Steny sa rozpadli, strecha sa zodvihla a kĺzala sa k moru, kde ostala ležať.
Muži kričali na dievčatko, snažili sa ho upokojiť...

Zradca je 17.diel série William Wisting. Ové severské krimi od špičkového autora, o zrade, morálke a lojalite. „Brilantne napísaná kniha o ťažkej téme. Zradca prekračuje rámec bežného kriminálneho žánru, pričom tým nijako netrpí napínavosť deja. Vďaka Jørnovi Lierovi Horstovi dostáva nórska detektívka nové smerovanie,“ napísali v Tvedestrandsposten.

Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda a pochová niekoľko domov. Wisting sa pripája k záchrannej akcii. Do východu slnka nasledujúceho dňa sú všetci obyvatelia zapísaní a je jasné, že zosuv pôdy si nevyžiadal žiadne obete.

A predsa sa na druhý deň medzi troskami nájde mŕtve telo. Koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Ukáže sa, že vyšetrovanie mužovej smrti súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a Wistinga najímajú ako vedúceho samostatnej jednotky. Čoskoro sa však začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca...

Zradca je jedna z najvzrušujúcejších a najnapínavejších detektívok s Williamom Wistingom. Autor má dar chytiť vás hneď od prvých strán, namotá vás a vy ju budete už len ťažko odkladať. Perfektne premyslený zločin, postupné rozpletanie zamotaného klbka a samozrejme obľúbený William Wisting. Skúsený, rozvážny, mimoriadne sympatický. Férový chlap, ktorý vyzerá napohľad nenápadne, no rozhodne by ste ho chceli mať na svojej strane.

Jorn Lier Horst opäť ukazuje, že nenadarmo bol skvelým vyšetrovateľom: presne to poctivé remeslo prenáša aj do svojich kníh a vás ako čitateľa baví robiť mu sekundanta. Kráčať po boku Williama Wistinga a postupne sa prepracovávať k vyriešeniu celej záhady.

Séria s Williamom Wistingom je mimoriadne obľúbené vo svete, ale aj v samotnom Nórsku. Iba tam sa predalo vyše 2,5 milióna kníh a to má táto severská krajina podobný počet obyvateľov ako Slovensko, necelých päť a pol milióna. Séria vyšla v ďalších 30 krajinách a na jej základe vznikol aj televízny seriál.

 „Ústrednými prvkami sa stávajú etika a lojálnosť a dodávajú napínavej detektívke novú dimenziu. Prekročí Wisting napokon cieľovú čiaru? Vždy sa mu to podarí, ale tentoraz musí čeliť horším prekážkam ako zvyčajne a týmto spôsobom pozdvihuje Lier Horst svoj a Wistingov svet na úplne inú úroveň.“
– Nettavisen

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod