Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Ohlasy svetových médií na Kráľovstvo od Jo Nesboa

13. 10. 2020
Autor: Jo Nesbo
Máte už prečítané Kráľovstvo od Jo Nesboa?

Máte už prečítané Kráľovstvo od Jo Nesboa?
Nie je tam síce Harry Hole, ale vôbec to neprekáža. Pretože Nesbo je jednoducho kráľ a dokáže napísať čokoľvek. Prečítajte si nižšie, čo na Kráľovstvo hovoria svetové médiá, alebo slávny Stephen King.

„Novinka Kráľovstvo je samostatná detektívka o dvoch bratoch, ktorý sa po rokoch stretávajú na farme, kde spolu vyrastali... Roy sa snaží zachovať temné rodinné tajomstvo a najmä to, ako naozaj zahynuli ich rodičia,“ povedal Jo Nesbo pre knižný podcast Knižný kompas.

Nesbove Kráľovstvo je pútavé, skvele napísané. Je to rodinná dráma s temným tajomstvom, nechýba ani romantická linka... Ale predovšetkým sa opäť ukazuje jeho rozprávačské umenie. "Pamätám si na chvíľu, keď som ho prvý raz vzal do ruky, začítal som sa...a hneď som cítil, že to nebude klasická holeovka, ani Syn, či Macbeth,“ spomína si dvorný prekladateľ Jo Nesba Jozef Zelizňák. „Nesbo umiestnil tento príbeh do veľmi malého časového úseku, v ktorom sa postupne odkrývajú krivdy z minulosti a ktoré majú vplyv na súčasnosť."

 

Ohlasy zo sveta

“Prečítal som Kráľovstvo, nedokázal som ho odložiť... je napínavé... originálne... je to po každej stránke výnimočná kniha.” 
Stephen King

“Kráľovstvo si čitateľa podmaňuje pomaly, až ho má napokon celkom v hrsti, odkrýva zrady a násilnosti z minulosti bratov, stránku po stránke buduje napätie a nečakané zvraty vrcholia v závere, z ktorého vám bude úzko. Je to fantastický román od rozprávača, ktorému sa len málokto vyrovná.” 
★★★★★ Daily Express, UK

“Temný ako uhoľná baňa potme. Dej sa krúti a kľučkuje ako horská dráha Cú Chulainn v írskom zábavnom parku Tayto Park, do ktorej ma nasúkala dcéra. Len čo je jedna kríza zažehnaná, už je tu ďalšia, takže nakoniec prebdiete celé hodiny, len aby ste sa čo najskôr dozvedeli koniec. Je to bravúrne napísaný román, ktorý vám neustále vyráža dych.” 
Hot Press, UK

“Kedže je to Nesbo, môžete očakávať veľa podvodov, umierania, ba aj čiastočné odseknutie hlavy. Harry Hole tam nebude, ale aj tak ide o temný pôžitok. Je to trochu ako Talentovaný pán Ripley na severský spôsob, prípadne Virginia Andrewsová na akvavite. Jedno lepšie ako druhé.”
The Times, UK

„Tempo je nezvyčajne mierne, čo Nesbo skvelo zvláda. Ale koniec je aj tak úplne šialený ako vždy.
Sunday Express, UK

„Jo Nesbo zostáva kráľom severského krimi. Kráľovstvo napísal nórsky autor, ktorý presne vie, čo robí.“ 
Financial Times, UK

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod