Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Zmasakrované telá sektárov

23. 02. 2016
Nové severské krimi, ktoré vás vtiahne do histórie a prekvapí štýlom, i komplexným príbehom.

Vychádza 1.diel série o policajtovi Fredrikovi Beierovi. Viedenské bratstvo.

Zmasakrované telá členov sekty na predmestí Osla vyvolávajú podozrenie, že ide o nábožensky motivovaný čin. Obete masovej vraždy patria k sekte Svetlo Božie, ktorá očakáva koniec sveta. Táto malá komunita žije v izolácii podľa vlastných pravidiel a nedáva si pozor na to, koho si znepriatelí.

Fredrika Beiera a jeho novú kolegyňu Kafu Iqbalovú však prvotné hypotézy nepresvedčia a púšťajú sa do pátrania, ktoré môže viesť až do obdobia druhej svetovej vojny k obludným experimentom s rasovou čistotou. Ocitnú sa uprostred prípadu, kde pátrajú nielen po beztvarom vrahovi, ale aj po tajomnej minulosti vodcov tejto sekty.

Ingar Johnsrud sa v knihe Viedenské bratstvo predstavuje ako sebavedomý a nápaditý rozprávač, ktorého debut vychádza v dvadsiatich krajinách, Viedenské bratstvo je úvod pripravovanej trilógie.

Profesor si ho prezeral so zamračeným čelom. Potom urobil zmierlivý krok vpred. Zodvihol ruky ako nejaký spasiteľ.
„Odpovedz mi úprimne. Hrá nejakú rolu, či títo muži zomrú tu alebo na bojisku? Toto nie sú civilisti. Nie sú to ženy a deti. Sú to vojaci. Muži, ktorí sa ozbrojili, aby obetovali svoj život. Ale namiesto toho, aby zomreli za boľševizmus, ktorý ľudstvo nenávidí, zomrú za ľudstvo. Ich obeta dláždi cestu k novému začiatku. Lepšiemu svetu, ktorý ovládajú tí, ktorí ho ovládať majú. A kde tí, ktorí boli stvorení slúžiť, slúžia.“
Zbožne sa usmieval.
„Obnovujeme prirodzený poriadok. Dá sa umrieť za niečo krajšie?“
Brinch krútil hlavou.
„A toto nazývaš zlom?“

HLASUJTE za TOP severské krimi a TOP autora!
 

"Neuveriteľné! Johnsrud prináša ambiciózny príbeh s pestrou škálou postáv a časových odbočiek bez jediného nudného momentu. Debutuje tak presvedčivo, akoby bol už dávno veteránom tohto žánru."
Verdens Gang

Johnsruda vychvaľujú aj ďalšie severské médiá. Podľa Dagsavisenu vymyslel presvedčivo a ľahko komplexný príbeh s prepojením na druhú svetovú vojnu, súčasný Afganistan a náročný každodenný život polície v Oslo. Román prekvapuje komplexným dejom a vyvrcholením v súlade s prísnymi pravidlami krimi žánru.
"Viedenské bratstvo je bezpochyby energický a veľkolepý pokus o prieskum krimi žánru, silné prepojenie historického kontextu so súčasným strachom z terorizmu," pridáva sa denník Aftenposten.

Ingar Johnsrud je renomovaný nórsky novinár, debutoval v roku 2015 románom Viedenské bratstvo, ktorý je prvou časťou plánovanej detektívnej trilógie.

Vyslúžil si veľkú pozornosť za svoju schopnosť vystihnúť detaily a za bohatý príbeh napísaný inovatívnym spôsobom. Nadšení kritici sa zhodli, že čitateľa dokáže celý čas udržať v napätí a okamžite sa stal novou hviezdou severskej detektívky.

Komentáre


+Pridať prispevok
2UCBJNxD7MCf: hfEmqO95d7j, Oznámiť správcovi
Its about time sooenme wrote about this.
Počet reakcií 0
Reagovať
tjnZ4GOP: h7LC4kV9i, Oznámiť správcovi
Thinking like that is really imrevssipe http:nywucthnph.com [url=http:kasakscbe.com]kasakscbe[url] [link=http:qhwgkytoe.com]qhwgkytoe[link]
Počet reakcií 0
Reagovať
g3DU56x5: OeG6R8Ja, Oznámiť správcovi
Youve got it in one. Codnul have put it better.
Počet reakcií 0
Reagovať
Zqg9isCjIr: zzQc5MNyH, Oznámiť správcovi
You look STINNUNG! in pink and the color of your eyes just pop up! in a nice way is a great picture, hope you have the best of times in Paris and pls keep us updated, I really enjoy reading your blog and photos! xx
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod