Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Musí nájsť vraha skôr ako on ju

19. 11. 2022
Kniha: Milenec
Skvelé severské krimi o tom, ako málo vieme o svojich susedoch.

Rikke a Jorgen bývajú v rovnakom bytovom dome a mali spolu pomer. No ich vzťah sa skončil oveľa horšie ako v najhorších snoch...a teraz hrozí, že všetko vyjde na svetlo sveta. Jeden je mŕtvy a druhému sa môže zrútiť celý život.
Severské krimi Milenec.

Rikke pracuje ako výskumníčka a je šťastne vydatá za priateľa z detstva Åsmunda. Majú spolu dve deti a bývajú v štvormiestnom dome v Tåsene. Všetko vyzerá dokonale...až jedného dňa nájdu o poschodie vyššie zavraždeného muža.
Jorgena niekto brutálne zabil. Polícia vypočúva Rikke spolu s manželom a Rikke počas výsluchu zatají, že mala so zavraždeným románik...
Veď ako by tým ľuďom vysvetlila svoje zložité pocity, no najmä to, že sa jej vlastne po Jorgenovej smrti uľavilo? Čo by jej policajti povedali, keby vedeli, že ráno vošla do Jorgenovho bytu, ktorý si otvorila náhradným kľúčom?

Vie, že pred políciou nesmie nič zatajovať, keby ju pristihli pri klamstve, určite by ju podozrievali aj z vraždy. Nechce však riskovať manželstvo, a tak sa rozhodne sama zistiť, prečo jej milenca zabili. Samozrejme, ak ju vrah nenájde prvý.

Milenec je skvelé krimi o tom, ako málo vieme o svojich susedoch. Ako málo poznáme ľudí, ktorí bývajú hneď vedľa, cez stenu.
Helene Floodová napísala výborný a napínavý príbeh, ktorým len potvrdila obrovský úspech prvej knihy Terapeutka. Je inovátorkou psychologického trileru, vie sa pohrať s postavami, vykreslí tiesnivú atmosféru a vyvolá vo vás vnútorné napätie, ktoré vás núti čítať ďalej.
Je ťažké napísať dobrý psychologický triler, no Floodová to dokázala.

Helene Floodová

Pracuje ako psychologička v Nórskom centre pre výskum násilia a traumatického stresu. Spisovateľsky debutovala ako autorka kníh pre deti a mládež.
Triler Terapeutka z roku 2019 je prvá kniha pre dospelých. Okamžite zaujala vydavateľov po celom svete, postupne vyjde vo vyše 20 krajinách a ešte pred vydaním sa v Nórsku stala bestsellerom.
Médiá okamžite označili Helene Flood za novú krimi autorku najvyššieho rangu. A jej knihu "pravdepodobne za  jeden z najlepších trilerov roka," napísal Stavanger Aftenblad.

 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod