Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Jedno slovo dokáže rozpútať vojnu...

30. 09. 2021
Kniha: Geiger
Geiger od Gustafa Sködermana je krimi, ktoré je snom každého milovníka napätia.
Geiger od Gustafa Sködermana je krimi, ktoré je snom každého milovníka napätia. Je o jedinom slove, ktoré dokáže rozpútať vojnu. Ktoré prebudí dobre utajenú minulosť a vypláva na povrch jedno osudové prepojenie.
 
Teraz si predstavte tento úvod príbehu: spoznáme v ňom Agnetu, ktorá práve mávala vnúčatám na rozlúčku, keď zazvonil telefón a na druhom konci začula jediné slovo: Geiger. Pochopila, že musí okamžite konať. Zo zásuvky nočného stolíka vytiahla čiernu pištoľ značky Makarov, nasadila na ňu tlmič, podišla k manželovi Stellanovi a priložila mu hlaveň k spánku. Na tento okamih čakala celé desaťročia. Vedela, že to raz príde. Potiahla spúšť a krv pristála na knihe, ktorá Stellanovi vzápätí vypadla z rúk. Jediné, čo po nej v dome nakoniec ostalo, bol mŕtvy muž, kľúče a peňaženka.
Dobre drsný úvod, čo poviete? 
 
Vzápätí spoznávame Saru Nowakowu, ktorá pracuje na oddelení vyšetrujúcom prostitúciu a obchod s bielym mäsom. Prípad vraždy Stellana Bromana nepatrí do jej kompetencie, ale rodinu Bromanovcov pozná už od detstva, a tak sa na vlastnú päsť púšťa do pátrania po motívoch nezvyčajnej vraždy. Sara netuší, že záhadné slovo tvorí len jeden kúsok skladačky z oveľa zamotanejšieho a desivejšieho prípadu, otvoreného už päťdesiat rokov.
 
Kniha Geiger je jeden z najväčších tohtoročných medzinárodných trilerov, ktorý sa už predáva v 20-tich krajinách. Má špičkovú zápletku a autor Gustaf Sköderman odviedol perfektnú prácu, pokiaľ ide o oživenie obdobia studenej vojny.
A krásne ukazuje, že toto obdobie malo oveľa väčšie chápadlá a väčší dosah, ako sme si mnohí mysleli... 
 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod