Tentoraz je v centre pozornosti tanumshedskej polície nezvestný muž, jeho najbližší priatelia navyše už nejaký čas dostávajú záhadné výhražné listy. Zdá sa, že odpovede na otázky by mohol tímu poskytnúť úspešný začínajúci spisovateľ Christian, no zaryto mlčí nielen o listoch, ale aj o vlastnej minulosti. Situáciu mu sťažuje i čoraz väčšia popularita, keďže jeho debutový román Morská panna sa takpovediac zo dňa na deň stáva bestsellerom. Jeho charizmatická tajomnosť je vodou na mlyn novinárskej dravosti a keď sa prevalí, že je tiež cieľom neznámej hrozby, jeho rodina nemá ani trochu pokoja.

Vyšetrovatelia tápu, až kým zmrznuté vody nevydajú dôkaz o vyčíňaní vraha - telo nezvestného člena partie, do ktorej patrí aj Christian. Už sa viac nedajú zatvárať oči ani tvrdiť, že nik nevie, o čo ide. V ohrození môže byť ktokoľvek, kto mal niečo dočinenia s udalosťou spred mnohých rokov. Až postupne sa Patrik a jeho kolegovia dozvedajú desivú pravdu. Rovnako prekvapená je aj Erika, ktorá - hoci ju v bruchu neprestajne kopú dvojičky - nesedí so založenými rukami a vrodená zvedavosť ju núti pátrať na vlastnú päsť. Keď sa napokon všetky nitky pretnú, veci dajú jasný, i keď spočiatku ťažko predstaviteľný zmysel.

Camilla Läckberg je stále v dobrej autorskej forme - príbeh plynie miestami pozvoľna, no všetky postavy majú čo ponúknuť. V Morskej panne sa viac tlačí do popredia kriminálna línia, osobné problémy hlavných i vedľajších postáv sú v úzadí. To je plus pre tých, ktorí nečítali predošlé diely, no čitateľom zvyknutým na Läckbergovej štýl môže chýbať dôvernejší pohľad na domáce prostredie starých známych. Či už patríte do prvej, alebo druhej skupiny, po doslova výbušnom závere budete určite netrpezlivo čakať na preklad ďalšej knihy z tejto série.