Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Keď zmizla. Adrenalínový a vzrušujúci psychotriler od Alex Dahl

20. 04. 2023
Strhujúci a veľmi znepokojivý psychotriler o temných chápadlách moci...

„Strhujúce, znepokojivé a fascinujúce čítanie... Keď zmizla je mimoriadne aktuálny psychologický triler o nebezpečenstvách krásy, lákadlách moci a nesmiernej sile materinskej lásky,“ napísali vo Fantastic Fiction UK.

Psychotriler Keď zmizla

Liv si žije pokojný a nenápadný život v nórskom mestečku so svojím synom Adrianom, ktorý má autizmus, no jedného dňa si po ňu príde niekto z jej minulosti.
Anastasija je krásna mladá Ruska, ktorá sa chce stať topmodelkou v talianskom Miláne a rýchlo naskočí do hedonistického vlaku boháčov a smotánky. No jedno osudové stretnutie všetko zmení a ona je schopná urobiť čokoľvek, aby unikla.
A napokon úspešná novinárka Selma, ktorá verí v spravodlivosť a chce odhaliť pravdu, nech to stojí čokoľvek. Odhalí podozrivé úmrtia modeliek, ktoré skončili v temnom svete drog a prostitúcie. Stopy vedú až do najvyšších spoločenských kruhov.
Tri ženy, ktorých cesty sa postupne pretnú. A jeden zraniteľný chlapec, za ktorého sa oplatí položiť aj život.

Pozrite si video s Alex Dahl:

 

Temné chápadlá moci

Keď zmizla je strhujúci a veľmi znepokojivý psychotriler o temných chápadlách moci, o nechutnej stránke modelingu, o krutosti a bezcharakternosti. Tajomné severské krimi so silným emocionálnym nábojom. Alex nadhodila niekoľko vlákien a tie postupne prepletá (najmä novinárka Selma), aby to všetko v závere prepojila a vysvetlila.

V druhej časti knihy naberie príbeh na dynamike, zvyšuje sa tempo a noha stláča plyn tesnejšie k podlahe. Zvraty a prekvapenia vás nenechajú pokojne sedieť. Budete hádať, budete hltať najmä pasáže s Liv a chlapcom Adrianom, ktorý je ešte dieťaťom, no je inteligentný, rozumný a odvážny...

Toľké roky som odmietala vpustiť do svojej mysle a života aj tie najprchavejšie myšlienky na neho, učila som sa zabudnúť, sústrediť sa na svojho syna a na to, čo som si predsavzala. Koniec koncov niet väčšej pomsty ako spraviť z niekoho úplne bezcenného človeka, ktorý pre vás nič neznamená...

ALEX DAHL

Napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle a žije striedavo v nórskom Sandefjorde a v Londýne. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Jej debutový román Chlapec pri dverách vyvolal mimoriadny medzinárodný ohlas a bol preložený do 10 jazykov vrátane slovenčiny.
Rovnaký úspech zožali aj jej ďalšie tri psychologické trilery Dievča s cudzím srdcom, Nevinná hra a Smrtiaca posadnutosť, ktorými sa autorka etablovala ako hviezda severského noir. V súčasnosti Alex Dahl pracuje na svojom šiestom románe s názvom Girl Friends, ktorý vyjde v Spojenom kráľovstve v júli 2023.

Milan Buno, knižný publicista
Pre portál SkveléKnihy.sk

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod