Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Cestujem sama

Samuel Bjørk

  • Vydavateľ: Ikar
  • Vydané: 29.09.2015
  • Počet strán: 464
  • Bežná cena: 15,90 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Brilantný nórsky triler!

Počas prechádzky sa mužovi z ničoho nič vytrhne pes a zmizne medzi stromami. Muž sa za ním rozbehne do hlbokého lesa a tam sa mu naskytne otrasný pohľad. Na strome visí obesené dievčatko, odeté ako bábika. Na chrbte má školskú aktovku a okolo krku priviazanú tabuľku s nápisom Cestujem sama.

Prípadu sa ujme policajný vyšetrovateľ Holger Munch a veľmi rýchlo pochopí, že bude potrebovať pomoc bývalej kolegyne Mie Krügerovej. Len ona dokáže spozorovať stopy, ktoré všetkým naokolo unikajú. Lenže Mia, kedysi energická a plná života, má vážne psychické problémy. Holger Munch sa ju rozhodne vyhľadať a presvedčiť, aby mu pomohla s vyšetrovaním. Ani jeden z nich však ešte netuší, že tento prípad sa rýchlo zmení na najhoršiu nočnú moru.

Ukážky z knihy

Recenzie

Severský drasťák

"Človek je takmer v pokušení nazvať túto knihu učebnicou modernej detektívky. Takto sa to má robiť! Príbeh obsahuje všetky nevyhnutné ingrediencie a sú namiešané naozaj brilantne."
Folkebladet

"Absolútne úžasná nórska detektívka, ktorá má všetko, čo čakáte od dobrého príbehu. Uveriteľné a pútavé postavy. Mimoriadne napínavú zápletku, ktorá v sebe ukrýva hrozivé tajomstvo. A nečakane pôsobivý opis rôznych miest, kde sa príbeh odohráva. Zároveň to vytvára veľmi príjemný kontrast medzi mestskými scénami a tými vidieckymi."
Aftonbladet

Cestujem sama sa stal bestsellerom v Holandsku (kniha sa vypredala už v predpredaji), aj v Nemecku, kde sa viac ako 3 týždne držal v rebríčku prestížneho Der Spiegelu. 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod