Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Macbeth

Jo Nesbo

  • Vydavateľ: Práh
  • Vydané: 05.04.2018
  • Počet strán: 512
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká...
 
V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach.

Ukážky z knihy

Recenzie

Má moc, peniaze aj rešpekt. Nový Jo Nesbo a Macbeth

"Ďalší Nesbov triumf. Macbeth je fascinujúci komplikovaný hrdina a Nesbo dokáže prinútiť čitateľa, aby sa s hrdinom napriek jeho nesympatickým a deštruktívnym sklonom dokázal stotožniť. Nesbove uchopenie Macbetha je až neuveriteľne úspešné.
Na jednej strane funguje príbeh ako klasický, miestami dokonca humorný triler.
Na strane druhej je to horkosladký príbeh o zlomených ľuďoch v pekelných kulisách bezvýchodiskovej situácie, ktorí sú pripútaní k sebe silou mocnejšou ako život."

Adresseavisen, Nórsko

 

"Svetová klasika plus Nesbo vo svojej najlepšej forme. Nesbo už zasa napísal sakra dobrú knihu, parádnu detektívku!"
Faedrelandsvennen, Nórsko

 

"Majstrovský Macbeth. Jo Nesbo prerozprával Shakespearovu apokalyptickú drámu majstrovským štýlom... Čitatelia, ktorí nikdy nepočuli o Shakespearovi, to budú čítať ako čistý, napínavý triler. Súčasné publikum možno nájde v jeho príbehu skôr odkazy na Sin City Franka Millera alebo gangsterské opusy Martina Scorseseho či Sergia Leoneho."
Dagbladet, Nórsko

 

"Geniálna interpertácia Macbetha... Strašidelný aj úchvatný príbeh, až desivo chladnokrvne poskladaný a vymikajúco spracovaný."
Jyllands-Postes, Dánsko

 

"Elegantná prerábka ainterpretácia Shakespearovho slávneho historického diela. Neľútostne napínavé... Táto kniha je mimoriadnou a úchvatnou výpravou do najtemnejších zákutí ľudskej psychiky."
Nordjyske Stiftstidende, Dánsko

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod