Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

O krok vpredu

Henning Mankell

  • Vydavateľ: Marenčin PT
  • Vydané: 27.05.2016
  • Počet strán: 448
  • Bežná cena: 13,90 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Séria Komisár Wallander (7.diel z vydaných 11)

Traja mladíci usporiadajú oslavu na čistinke v prírodnej rezervácii v Hagestade. Prezlečú sa do kostýmov, venujú sa tajným hrám, no za stromom na nich striehne neznáma osoba a večierok sa skončí katastrofou.
Na policajnej stanici v Ystade vládne uhorková sezóna.

Kurt Wallander chce prejsť na zdravší životný štýl, no jedného dňa nájdu zavraždeného policajta a jedinou stopou je fotografia mladých ľudí v dobovom oblečení a snímka neznámej ženy.

Recenzie

Keď v predvečer letného slnovratu niekto zavraždí na odľahlej lúke trojicu tínedžerov hrajúcich LARP, začína vyšetrovanie, počas ktorého prichádza o život i hlavný inšpektor Svedberg - jeden z najdôveryhodnejších Wallanderových kolegov. Wallaner si uvedomuje, že prípady spolu súvisia, no jeho jediným vodítkom je fotografia ženy, ktorú vo Švédsku, zdá sa, nepozná vôbec nikto. Akoby to nestačilo, vraždy sa udejú krátko po smrti jeho otca a Wallander sa navyše musí vysporiadať aj s vlastným zhoršujúcim sa zdravím. Vo svojej snahe dolapiť vraha skôr, než opäť udrie, ale zostáva stále o krok pozadu.

Hoci vonku vrcholí horúce leto, Mankell drží dej v pochmúrnych tónoch odrážajúcich rozpadávajúcu sa švédsku spoločnosť plnú vládnej korupcie, zastrašovania poctivých policajtov, čoraz priepastnejších triednych rozdielov a imigrácie vymykajúcej sa spod kontroly. Atmosféru dokonale dokresľuje suchý humor a účelovo chladný autorský štýl, ktorý buduje príbeh s puntičkárskou presnosťou. Na čitateľa tak čaká ďalší severský klenot kriminálneho žánra.

Aneta Kažimírová pre Gorila.sk.

Komentáre


+Pridať prispevok
6M5KMpw4: reFngLeqPg2V, Oznámiť správcovi
Enitnhlenigg the world, one helpful article at a time. http:oxliqkogo.com [url=http:jtwenk.com]jtwenk[url] [link=http:lcwlwpgxa.com]lcwlwpgxa[link]
Počet reakcií 0
Reagovať
ZzxN6JLX: XlslvX77mt, Oznámiť správcovi
Im shkeocd that I found this info so easily.
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod