Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Hrob v horách

Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth

  • Vydavateľ: Ikar
  • Vydané: 30.11.2016
  • Počet strán: 464
  • Bežná cena: 14,90 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Mal to byť celkom obyčajný, hoci trocha náročný výlet do hôr, ale kamarátky Karin a Maria boli na takéto túry pripravené. No tentoraz akoby sa proti nim všetko spolčilo, najprv sa vydali zlým smerom, potom sa spustil prudký dážď a pridal sa aj nepríjemný studený vietor. A to bolo do cieľa ešte veľmi ďaleko. Vtom sa Karin nebezpečne pošmykne a rúti sa dolu svahom. Ešteže sa má čoho zachytiť – bože, ale veď to nie je konár, ani palica, ona sa drží ľudskej kosti!

Privolaná polícia na mieste činu nájde nie jedno, ale hneď šesť zakopaných tiel, lepšie povedané šesť kostier, z ktorých dve určite patrili deťom. Dve dospelé osoby sa im podarí identifikovať, no identita zvyšných štyroch zostáva záhadou. A keď si vyšetrovatelia už myslia, že našli odpoveď, ...viac

Recenzie

Zakopané mŕtve telá

"Kniha Hrob v horách sa venuje téme bezpečnostných zložiek štátu a terorizmu. A naozaj sa od nej neodtrhnete. Autori podávajú niekoľko presvedčivých príbehov, napätie navyše umocňuje šokujúci otvorený koniec."
Söderhamns-Kuriren

"Hrob v horách vyčnieva v mori súčasných detektívok nad všetkými ostatnými, pretože je napísaný dravým jazykom a príbeh plynie s mimoriadnou vynaliezavosťou. Tí dvaja chlapíci to vedia. Rozuzlenie príbehu je natoľko otrasné a vierohodné, že sa s tým nemôže porovnávať ani vyšinutý masový vrah."
Borås Tidning

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod