Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Palm Beach Finland

Antti Tuomainen

  • Vydavateľ: Kniha Zlín
  • Vydané: 14.06.2021
  • Počet strán: 312
  • Bežná cena: 14,99 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila albatrosmedia 

Anotácia

Majstrovské dielo čierneho fínskeho humoru, v ktorom sa stretáva Fargo a Pohrežná hliadka. Tuomainen napísal zábavnú grotesku o tom, ako je na fínskej pláži zima na kúpanie. Možno si po prečítaní zoženiene ružového plameniaka a vyrazíte k vode :-)

Detektív helsinskej polície Jan Nyman je inkognito vyslaný do nového plážového rezortu, aby vyšetril podozrivú vraždu. V skutočnosti ide o ospalé mestečko, v ktorom miestny podnikateľ zriadil prímorské letovisko, ktoré sa podľa neho vyrovná Karibiku či Thajsku. Hlavnou výhodou je, že sa tam tak strašne nespotíte. 

Olivia Koskiová sa po neúspešných vzťahových peripetiách rozhodne vrátiť do rodinnej vily na pobreží, usadiť sa tam a dom zrekonštruovať. Trochu jej však skríži plány mŕtvola, ktorá sa ...viac

Ukážky z knihy

Recenzie

"Zaujímavé a originálne prostredie. Premyslená a pútavá zápletka - v tom je Antti naozaj dobrý. K tomu pridajte čierny humor, groteskné scénky, klasické detektívne vyšetrovanie a máte netradičné severské krimi. Niečo iné, ako ste doteraz v tomto žánri čítali...a už len preto sa po tom oplatí siahnuť. Autor si udrží vašu zvedavosť takmer do konca."
SeverskéKrimi.sk

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod