Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Stieg Larsson

Larsson pracoval dvadsať rokov ako grafický editor vo švédskej spravodajskej agentúre. Od roku 1999 pôsobil ako novinár a šéfredaktor časopisu Expo. Patril k popredným svetovým odborníkom na antidemokratické, pravicovo-extrémistické a nacistické hnutia.

Zomrel v roku 2004, krátko po tom, čo odovzdal švédskemu vydavateľovi rukopisy trilógie Millennium (Muži, ktorí nenávidia ženy, Män som hatar kvinnor, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom, Flickan som lekte med elden, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol, Luftslottet som sprängdes). Séria kníh sa okamžite stala medzinárodným bestsellerom.

Oficiálna stránka: www.stieglarsson.com

Knihy autora

Komentáre

Strana: 1 | 2 | 3 | 4
1/4

+Pridať prispevok
interpol: zážitok, Oznámiť správcovi
Ani neviem ako som sa dostala k informácii o ňom,ale potom ma to strhlo.4ítala som český preklad-super.A tak ma autor oslovil,že som úplne podľahla.Mám i filmy i audioknihu a tiež všetko,čo sa mi Mileniu a o Larssonovi podarilo zohnať.Škoda,že už nie je medzi nami,určite by bolo ešte čo čítať.
Počet reakcií 0
Reagovať
assen: sklamanie, Oznámiť správcovi
Trilogia mi bola doporucena a tak som si vsetky tri diely pozicala a tesila som sa, ze sa od nich neodtrhnem.Ale mam ich doma uz dva mesiace, skoncila som v prvej knihe na strane 100 a nejak sa neviem pohnut dalej.Medzi tym som precitala dalsich 30 knih..
Počet reakcií 1
Reagovať
ivkabudka: JE NAJLEPŠÍ!!!, Oznámiť správcovi
Larssona je veľká škoda!!! Jeho trilógia ...to je najlepšie čo som kedy čítala a bolo toho veru hodne... :- Mne ju odporučili a ja som ju odporučila ďalej a nepoznám nikoho komu by sa nepáčila!!! Všetci boli nadšení!!! Ja som ju čítala už 3-krát...:-Ale tá trilógia si to fakt zaslúži!!!
Počet reakcií 0
Reagovať
zzuzzulienka: Výborné!, Oznámiť správcovi
Veľmi kvalitné čítanie, zaujímavé, napínavé, prekvapivé, neurážajúce čitateľa, presvedčivé... Hlavnú hrdinku si nemožno neobľúbiť, napriek jej komplikovanej povahe... Skvelo vykreslené charaktery postáv... ja som to Larssonovi zhltla aj s navijakom :-
Počet reakcií 0
Reagovať
Ewerlin: Ten kto to celé spustil, Oznámiť správcovi
Trilógia Millennium je rozhodne kvalitné čítanie. Každá kniha mala pre mňa trochu iné čaro, ale čo ich spájalo boli dve hlavné postavy, ktoré čitateľa lákajú a fascinujú. Práve Larsson kvalitou svojej trilógie otvoril dvere severskej kriminálke.
Počet reakcií 0
Reagovať
Strana: 1 | 2 | 3 | 4
1/4
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod