Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Liza Marklundová

Marklundová patrí medzi najúspešnejších a najuznávanejších autorov krimi románov vo svojej vlasti. So svojou knihou sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times, čím sa po Stiegovi Larssonovi stala druhou švédskou spisovateľkou, ktorá dosiahla až na vrchol spomínaného prestížneho rebríčka.

Švédska novinárka a spisovateľka. Štúdio šesť je po Atentátnikovi (Ikar 2013) druhým samostatným románom zo série o novinárke Annike Bengtzonovej. Dej sa odohráva v čase, keď bola hlavná hrdinka ešte len stážistkou. Liza Marklundová získala za Štúdio šesť vo svojej domovskej krajine ocenenie Spisovateľ roka (1999). Kniha bola nominovaná aj na cenu Švédskej akadémie detektívok za najlepší kriminálny román roka.

Za titul Atentátnik získala dve ocenenia v oblasti švédskej kriminálnej literatúry - cenu Polonipriset (1998) a cenu za najlepší debut Svenska Deckarakademin (1998). Kniha Pohľadnicoví zabijaci (The Postcard Killers), ktorú napísala s americkým autorom Jamesom Pettersonom, sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times.

Oficiálna stránka: www.lizamarklund.com

Knihy autora

Komentáre


+Pridať prispevok
andrej: liza, Oznámiť správcovi
skvela autorka a pribeh je velmi dobry. novinarka detektivkou skvele pisane az sa nechce prestat. cakam na dalsie pokracovanie. vrele odporucam
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod