Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Leif GW Persson

Leif GW Persson je významný švédsky kriminalista a spisovateľ, ktorý dostal už viacero prestížnych škandinávskych ocenení.

O roku 1991 bol profesorom Švédskeho Národného policajného výboru, pracoval tiež ako poradca na Ministerstve spravodlivosti a ako popredného experta ho často pozývali do televíznych diskusií ako komentátora významných kriminálnych káuz. V súčasnosti spolupracuje na televíznej relácii, ktorá sa venuje nevyriešeným prípadom Švédska. 

Ako odborník na zločin a nevyriešené prípady, a zároveň úspešný spisovateľ neodolal a pustil sa do stále nevysvetleného atentátu na premiéra Olofa Palmeho z roku 1986. Ten dodnes vyvoláva množstvo otázok. Perssonovo literárne spracovanie v sebe kombinuje triler, satiru, policajnú procedurálku aj psychologickú drámu. Autor príbeh koncipoval ako voľnú románovú trilógiu.

V 90.rokoch napísal Persson scenáre k detektívnym seriálom. Vo svojich románoch využíva veľakrát čierny humor a mnohí kritici sa zhodujú, že často s obľubou presahuje hranice daných žánrov. 

Knihy autora

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod