Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Karin Smirnoff

Karin Smirnoff sa narodila v Umeå, ale ako dieťa sa s rodičmi presťahovala do Štokholmu a istý čas žila v Södertälje, Tullinge, Huddinge a na rôznych predmestiach, kým sa v 80. rokoch 20. storočia presťahovala do Västerbottenu.
Začiatkom 90. rokov absolvovala stáž ako fotografka v spoločnosti Kulturame a doplnila si ju kurzami techniky úpravy. V rokoch 1994 až 1995 študovala škandinávske štúdiá na univerzite v Umeå.
V rokoch 2003 až 2005 pracovala ako kuchárka v Hammenhögu; v rokoch 2003 až 2012 pracovala aj ako novinárka.
V rokoch 2017 až 2019 začala študovať literatúru na Lundskej univerzite a v roku 2018 debutovala románom Jag for ner till bror (Môj brat). Ide o prvú knihu z románovej trilógie, ktorá bola nominovaná na cenu August 2018. Kniha bola tiež vyhlásená za najlepší román roku 2018 Švédskym združením kníhkupcov (BMF). 
Nasledoval druhý diel Moja matka.

V decembri 2021 oznámili, že Karin Smirnoff bude novou autorkou bestsellerovej série Millennium. Prvé diely napísal Steig Larsson, ďalšie tri diely David Lagercrantz. Karin vraj ponuku prijala bez váhania a mali by to byť tri knihy. Ostatné projekty odsunula nabok a pustila sa do písania príbehu Dievča v orlích pazúroch, čo je teda siedme pokračovanie série Millennium.

Ako povedala, "Séria Millennium je klasika vo svojom žánri a spája nezabudnuteľné postavy so silným príbehom na pozadí politickej a spoločenskej angažovanosti. Práve táto kombinácia čitateľov stále fascinuje, takže budem stavať na kľúčových témach Stiega Larssona, ako sú násilie, zneužívanie moci a súčasné politické prúdy. 

Knihy autora

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod