Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Karin Fossum

Karin je autorkou mimoriadne úspešnej série detektívnych románov o inšpektorovi Sejerovi, za ktorú získala viacero prestížnych ocenení.
Krátko po prvej knihe vychádza slovenské vydanie jeho druhého prípadu s názvom Neobzeraj sa. Knihu vyhlásili za najlepšiu škandinávsku detektívku roka - získala ocenenie Glass Key, tiež vyhrala Riverton Prize a združenie Krimi-autorov ju nominovalo na ocenenie Gold Dagger. 

Autorka ako dvadsaťročná debutovala oceňovanou zbierkou poézie Kanskje i morgen. Nasledovali dve poviedkové knihy, prelomom však bola jej kriminálna séria o inšpektorovi Sejerovi, ktorej písanie prerušila zatiaľ len jedným románom z iného prostredia. Práva sa predali do 25 krajín a aj vďaka nej ju označujú za "Kráľovnú nórskej detektívky".

Knihy autora

Komentáre


+Pridať prispevok
Harry Hole: Keď diabol svieti na cestu, Oznámiť správcovi
Prvá kniha od Karin Fossum,ktorú som začal čítať.Som priaznivec severskej krimy,ale tato kniha je tak debilna,že ju už čítam len preto aká debilina sa z toho vyvinieAbsolútne nezáživná kniha.Keby som bol vedel,že toto je snáď najhoršia spisovateľka zo severu Európy,nebol by som si kúpil vopred knihy od nej
Počet reakcií 0
Reagovať
danka85: psycho krimi, Oznámiť správcovi
Od Karin som zatiaľ čítala 3 knihy. Evino oko, Kdo miluje jinak a Neobzeraj sa. Knihy ma veľmi zaujali. Paradoxne však nie tým, že v každej došlo k zločinu čím autorka spadá pod severské krimi. Mňa v jej príbehoch viac zaujalo to, ako viac >>>
Počet reakcií 2
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod