Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Jedna z najčítanejších škandinávskych autoriek. Uznanie si získala najmä vďaka rafinovanosti svojich postáv a psychologizáciou trilerov. Rýchlo sa etablovala na celom svete ako autorka bestsellerov. Prekladateľské práva kúpilo viac ako 30 krajín, z každého románu sa predáva niekoľko stotisíc výtlačkov.  Knihu Missing sfilmovali v Británii do mini TV seriálu a o filmové práva majú záujem aj ďalšie spoločnosti.

Alvtegenová získala viacero literárnych ocenení, vrátane Glass Key za najlepší severský krimi román. Ocenila ju aj Švédska a Dánska akadémia krimi spisovateľov. Nominovali ju tiež na dve z najprestížnejších ocenení pre krimi romány na svete: CWA International Dagger a Edgar Allan Poe Award.

Oficiálna stránka: www.karinalvtegen.com

Knihy autora

Komentáre


+Pridať prispevok
SyUQYC7YTo: WK4LbW9A, Oznámiť správcovi
191;2837Im truly impressed along with your writing skills plus with the layout on your own weblog. Is this a paid theme as well as did an individual modify that yourself? Anyway continue the excellent quality producing, it can be rare to view a wonde viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
sJ47EcGDUTkG: Ed0Mr7vZAwE, Oznámiť správcovi
I recently already have noticed your web blog lumbar region i obtain often long having be aware of which above a periodic. Afterward you create a a great many helpful suinostgegs if you focus on i absolutely delight in search for doing this online de viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
z4CIrwXBaY: MzEnA4RC1, Oznámiť správcovi
If I had my way is my favourite tune on this album. Somewhere over the Rainbow is another super song. I used to listen to this album reallgriuy but right now I am playing Table for 1 in my rotation. I love your music Mike and I am going to see you at the Black Sheep!
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod