Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Jorn Lier Horst, Thomas Enger

Jørn Lier Horst (1970) až donedávna pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Najznámejšia je jeho séria detektívnych prípadov s Williamom Wistingom, na ktorú nadväzuje aj séria Odložený prípad. Je držiteľom Ceny nórskych kníhkupcov, získal Rivertonovu cenu za najlepšiu nórsku detektívku roka a následne aj Sklenený kľúč za najlepšiu škandinávsku detektívku.

Thomas Enger (1973) je nórsky autor a novinár. Preslávil sa už svojím prvým detektívnym románom Zdanlivo mŕtvy, ktorý sa stal hneď po vydaní bestsellerom. Nasledovali štyri ďalšie knihy o novinárovi Henningovi Juulovi, ktorý rieši na vlastnú päsť kriminálne prípady. Enger patrí medzi najobľúbenejších severských autorov detektívok.

Bod nula je prvým dielom série prípadov inšpektora Alexandra Blixa a novinárky Emmy Rammovej, ktorý napísali títo dvaja škandinávski autori spoločne. Kniha sa stretla s veľkým ohlasom čitateľov a v Nórsku už vyšla aj ich druhá spoločná kniha Dymová clona, ktorej slovenský preklad pripravujeme.

Knihy autora

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod