Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Johan Theorin

Švédsky spisovateľ a novinár, podobne ako Stieg Larsson, ku ktorému ho prirovnávajú. Pochádza z rodiny námorníkov a od detstva sa plavil na lodiach v Baltickom mori. Severské strašidelné príbehy a ľudové rozprávania ovplyvnili jeho rozhodnutie písať horory a trilery – v nich majstrovsky spája genius loci ostrova Öland s detektívnou zápletkou.

Debutoval poviedkami pre rôzne časopisy a antológie. Knihu Ozveny mŕtvych, ktorá vyšla v dvanástich jazykoch, označila švédska kritika za detektívku roka a stala sa bestsellerom v krajinách ako USA, Nemecko, Brazília, Thajsko.  Román má tri voľné pokračovania – nasledovala Smršť, ktorá sa tiež dočkala množstva ocenení.  Okrem iného sa kniha stala švédskym krimi románom roku 2008, o rok neskôr získala Glass Key Award a v roku 2010 CWA International Dagger.
Tretí diel série vyšiel v roku 2010 pod názvom Blodläge a autor pripravuje záverečné štvrté.

Oficiálna stránka: www.johantheorin.com

 

Knihy autora

Komentáre


+Pridať prispevok
???: peter, Oznámiť správcovi
Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa budú prekladať aj ďalšie knihy od tohoto autora do slovenčiny. Ďakujem
Počet reakcií 0
Reagovať
Slavka Duplakova: Theorin, Oznámiť správcovi
Theorin je velmi dobry spisovatel.jeho styl pisania, ostrov Öland, ked citat mam pocit ze som prevezena na Öland.....po kazdej jeho knihe ked docitam,pride pocit smutku,ze uz je koniec,ze bude chybat a ziaden iny autor mi neponukne nic lepsie.Odporucam spoznat tohto autora.
Počet reakcií 1
Reagovať
assen: ocakavanie, Oznámiť správcovi
Mam doma Smrst, kupila som si ju na doporucenie, tak som velmi zvedava aka bude...ako prve ma potesilo, ze je hruba, tak ju neprecitam za den ;- snad ma teda nesklame ani obsah.
Počet reakcií 0
Reagovať
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod