Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Camilla Läckbergová

Vyštudovala ekonómiu a niekoľko rokov sa jej aj venovala. Písanie detektívok bolo pre ňu iba snom. Pod vianočný stromček však raz dostala kurz tvorivého písania „Ako napísať zločin“ a vzápätí jej kariéra nabrala úplne iný smer. Práve počas tohto kurzu začala písať román, ktorý následne vyšiel ako Ľadová princezná.

Vo svojich príbehoch majstrovsky využíva nielen ekonómiu, ale aj odborné znalosti svojho druhého manžela Martina Mellina, ktorý je policajtom. Camilla má dnes na konte už viac ako 12 miliónov predaných kníh v 50 krajinách sveta vrátane Slovenska. Jej romány sa vo Švédsku dočkali aj spracovania ako celovečerný film (The Hidden Child) a televízny seriál.

Ako sama tvrdí, nezaujímajú ju krvavé, či hrozivé detaily príbehu, ale skôr psychologické pozadie zločinu. Práve temná stránka ľudskej povahy je to, čo ju na detektívkach priťahuje najviac a čo považuje na knihách za najatraktívnejšie.

Camilla Práve dopísala svoj deviaty kriminálny román (The Lion Tamer) a okrem toho stihla vydať dve kuchárky a štyri detské knihy o superhrdinovi Charliem.

Významné ocenenia dokazujú, že detektívky švédskych autorov patria k svetovej špičke – Stieg Larsson, či Liza Marklundová – a Camilla Läckbergová to potvrdzuje: v roku 2005 získala cenu Švédsky autor roka, o rok neskôr ju ocenili v ankete People´s Litterature Award a v roku 2008 vyhrala International Grand Prix de Litterature Policiere.

Oficiálna stránka: www.camillalackberg.com

Knihy autora

Komentáre

Strana: 1 | 2 | 3 | 4
1/4

+Pridať prispevok
Danica: Niet čo vytknúť, ďakujem za každú knihu, Oznámiť správcovi
Ku knihám tejto autorky som sa tiež dostala náhodou minulý rok, mám prečítané všetky a tak, ako som písala v názve, ĎAKUJEM za všetky a teším sa ešte na veľa ďalších - tie knihy sa čítajú samé jedným dychom.
Počet reakcií 0
Reagovať
JankaB: Camilla Lackberg, Oznámiť správcovi
..je moja najobľúbenejšia severská spisovateľka,náhodou so sa k nej dostala a zatiaľ mám od nej prečítaných 5 titulov, veľmi sa mi páči jej štýl písania..
Počet reakcií 0
Reagovať
Sisa: Jednotka pre Camillu, Oznámiť správcovi
Všetky jej knihy sú brilatné do detailov, už sa nemôžem dočkať ´dalšieho pokračovania. Jednoznačne patrí medzi top severské krimi.
Počet reakcií 0
Reagovať
Patrícia: Oddychovka..., Oznámiť správcovi
Mám prečítané všetky zatiaľ na SK vydané knihy od Camilly Lackberg. Jednotkou pre mňa ostáva Jo Nesbo, ale po jeho štýle písania, si rada oddýchnem pri jej krimipríbehoch. Ako sa už nižšie spomína, v každej knihe na seba naväzuje viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
NattieK: Moja obľúbená, Oznámiť správcovi
K prvej knihe čo som od nej ítala som sa dostala náhodou a potom som sa spôtne vrátila k tým skorším. Všetky knihy mám komplet prečítané a doteraz ma ešte nikdy nesklamala. Nikdy sa mi dopredu nepodarilo vypátrať ako kniha skončí, m viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
Strana: 1 | 2 | 3 | 4
1/4
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod