Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Alex Dahlová

Alex sa narodila a vyrastala v nórskom Oslo. Do povedomia čitateľov, ale aj kritiky sa zapísala najmä knihou Chlapec pri dverách. Študovala ruský a nemecký jazyk, neskôr obchodný manažment na Univerzite v Bathe. Predtým publikovala krátke príbehy v USA a Veľkej Británii. Je veľkým frankofilom.

Zaujímavosti o Alex:
Alex potrebuje pri písaní počúvať hudbu, bez nej to nejde. Keď písala knihu Chlapec pri dverách, počúvala Lauru Pausini, Lanu del Rey, London Grammar, či Siu. Miluje cestovanie a často si zájde na miesta, ktoré neskôr opisuje vo svojich knihách. „Naaranžovanie scény a výber miesta pre akciu je pre mňa jedna z najobľúbenejších častí písania,“ tvrdí Alex.
V hlave má naraz aj 5 príbehov, inšpirácie má viac než dosť. Keď píše, dostáva sa do akéhosi tranzu a keď ju niekto vyruší, pociťuje to doslova ako bolesť.
Ovláda viacero jazykov, okrem iného francúzštinu, ruštinu, nemčinu, španielčinu, nórčinu, ale tiež holandčinu. Vyrastala v Oslo, miluje varenie a rada si pochutnáva na indickej a mexickej kuchyni.

Knihy autora

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod