Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Žena v klietke

Jussi Adler-Olsen

  • Vydavateľ: Ikar
  • Vydané: 2012/08
  • Počet strán: 328
  • Bežná cena: 11,90 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Neobyčajne pútavý triler o bezbrannej žene, ktorá musí znášať utrpenie, o jednom tvrdohlavom kriminalistovi a o páchateľovi, ktorý nepozná zľutovanie. Napínavé čítanie a súčasne sonda do temných hlbín ľudskej duše.

Po traumatickej udalosti, ktorú komisár Carla Morck prežil počas služby, ho preložili do nového Oddelenia Q, kde sa má zaoberať nevyšetrenými prípadmi z minulosti. Prípad mladej političky Merete Lynggaardovej, ktorá pred rokmi zmizla bez stopy, v ňom prebudí detektívne inštinkty, ktoré považoval za dávno vyhasnuté. Pri pátraní mu účinne pomáha svojrázny arabský prisťahovalec Asad, ktorého prítomnosť v príbehu je zdrojom multikultúrneho napätia i mnohých humorných situácií. Čím hlbšie Carl Morck preniká do prípadu, tým väčšie ...viac

Recenzie

Komentáre

1 | 2 | 3
1/3

+Pridaj prispevok
Kornélia Bobáľová: prvá krimi, Oznámiť správcovi
Táto kniha bola moja prvá krimi pretože som predtým tento žáner nečítala a odvtedy som začala vyhľadávať také knihy. Netypická detektívka, výborne napísaná, super dej, môžem len odporúčať.
Počet reakcií 0
Reagovať
concord1968: Severská krimi literatúra, Oznámiť správcovi
Severania totálne prevalcovali anglickú a americkú krimi literatúru. Je to jedna skvelá kniha za druhou a Jussi Olsen s jeho oddelením na riešenie odložených krimi prípadov patrí svojimi knihami k top škandidávskym autorom.
Počet reakcií 0
Reagovať
Slavka Duplakova: Olsen, Oznámiť správcovi
strhujuce,napinave citanie....Olsen je vyborny autor,precitate jednu knihu a chcete vsetky od neho...odporucam
Počet reakcií 0
Reagovať
Emily: moje prvé stretnutie s týmto autorom, Oznámiť správcovi
Pre kúpu knihy som sa rozhodla kvôli obálke a musím priznať, že neľutujem.Veľmi som si obľúbila komisára - svojim spôsobom akoby outsidera, kvôli jeho slabostiam. Mám rada vyšetrovateľov s ľudskou tvárou, ktorí nepôsobia ako roboti.Kniha je dobre napísaná, má dobrý spád, veľmi rýchlo sa prečíta.
Počet reakcií 0
Reagovať
qwa1: super, Oznámiť správcovi
Krásna kniha plná zvratov a hádania kto je väzniteľom. Bola to asi jediná kniha v ktorej som drzala prsti a pri každej otočenej strane podporova hlavného hrdinu. Odporucam kazdemu.
Počet reakcií 0
Reagovať
Lucinka: Prekvapila, Oznámiť správcovi
Myslela som, že ma táto kniha nedokáže tak zaujať. Myslela som, že to bude iba výplň času. Obyčajná kniha prečítaná ležérne, nezaujato. Väčšmi som sa ani nemohla mýliť. Skvelá kniha, prečítaná jedným dychom, aj keď sem tam mi dej doslova ten dych vyrazil. :-
Počet reakcií 0
Reagovať
Vladimíra Oleksiková: Žena v klietke, Oznámiť správcovi
Super kniha.Prečítaná na jeden dych. Proste konečne niečo na trhu aj pre mna :Pevne verím že moja zbierka sa bude len rozrastať.
Počet reakcií 0
Reagovať
Petra Kompaníková: Jedna z najlepších severských kníh, Oznámiť správcovi
Keď som začala čítať túto knihu, nečakala som , že ma dostane až tak. Skvelý príbeh, samozrejme ako sa na severanov patrí, ale aj jednotlivé pasáže ma prekvapovali. Nikdy predtým som nečítala knihu napísanú takýmto spôsobom. Hrôzostrašná téma a zároveň som sa smiala. Vrelo odporúčam :
Počet reakcií 0
Reagovať
Petra Hanzelová: Žena v klietke, Oznámiť správcovi
Olsen je pán spisovateľ, zatiaľ všetky jeho knihy som čítala so zatajeným dychom.Spôsob akým vie opísať Meretino zúfalstvo,uff, nechcela by som zažiť..Na zamyslenie je, aká bezvýznamná maličkosť vie v okamihu zničiť životy dvoch rodín a odštartovať v niekom nenávisť a tak silnú túžbu po pomste do vražedných rozmerov. viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
Majo: Žena v kleci, Oznámiť správcovi
Mám české vydanie. Zajtra sa chcem do nej pustiť. Veľmi sa teším.
Počet reakcií 0
Reagovať
1 | 2 | 3
1/3
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?