Mrazivé príbehy z drsného severu
späť

Číňan

Henning Mankell

  • Vydavateľ: Marenčin PT
  • Vydané: 2009/10
  • Počet strán: 496
  • Bežná cena: 13,90 €
  • Knihu kúpite v týchto e-shopoch:
    bux martinus gorila panta rhei 

Anotácia

Mankellov nový román Číňan čitateľovi umožní nazrieť do prostredia švédskeho vidieka, Spojených štátov amerických devätnásteho storočia, predolympijského Pekingu, Zimbabwe aj Londýna súčasnosti. To všetko v pútavom kriminálnom románe s aktuálnym politickým motívom.

V januári 2006 odhalí polícia v malom švédskom meste Hudiksvall strašný masaker, keď niekto brutálným spôsobom zavraždil 19 ľudí. Keď sa o vraždách dozvie sudkyňa Birgitta Roslinová, uvedomí si, že je príbuzná takmer všetkým obetiam.

Prostredníctvom nájdeného denníka sa vydáva na cestu do USA šesťdesiatych rokov devätnásteho storočia, kde na stavbe železnice spájajúcej východ so západom otročia čínskí robotníci. No stopy vraha vedú aj do dnešnej Číny. Nová superveľmoc ...viac

Komentáre

1 | 2
1/2

+Pridaj prispevok
Mirka: Prvé severské krimi, Oznámiť správcovi
Kniha číňan bola prvá zo severských krimi, ktorú som čítala. Práve vďaka nej som si našla k tomuto žánru cestu a odvtedy ich priam hltám jednu za druhou!
Počet reakcií 0
Reagovať
Peter Hain: knihy od Mankella, Oznámiť správcovi
Mam za sebou 7 knih od Mankella - Cinan a Bila lvice CZ patria podla mna medzi najlepsie. Prepadol som svedskej krimi, vyborny je Larsson Millenium, Nesbo 5 titulov, teraz zacinam citat polovne psy od Jorna Liera.
Počet reakcií 0
Reagovať
danka85: začiatok na koniec, Oznámiť správcovi
K Číňanovi som sa dostala paradoxne ako k poslednej knihe, ktorá zatiaľ od Mankella vyšla. Všetky ostatné som prelúskala no Číňana som stále preskakovala keďže som čítala dosť negatívnych recenzií. Musím skonštatovať že som urobila zle, keď som recenziám verila. Kniha bola absolútne vynikajúca. Milujem severské krimi, v viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
ivkabudka: Moja srdcovka :-, Oznámiť správcovi
Číňan sa mi riadne zaryl pod kožu.... :-Skvelé čítanie, vrelo odporúčam!!!!
Počet reakcií 0
Reagovať
Pegass: Ježiško, Oznámiť správcovi
Kniha Čínaň zaujala ma na prvý pohľad, dejovo vyzerá byť super, hotový poklad. Preto skúsim Ježiškovi napísať, aby vedel, čo pod stromček mi nachystať :
Počet reakcií 0
Reagovať
qwa1: putavá, Oznámiť správcovi
velmi puava kniha a to od zaciatku az do konca
Počet reakcií 0
Reagovať
Silvia Máčková: stručne, Oznámiť správcovi
Táto kniha vyzerá zaujímavo...rada by som ju mala v knihovničke ...táto anotácia ma navnadila na túto knihu
Počet reakcií 0
Reagovať
Andrea F: Číňan, Oznámiť správcovi
Podľa toho čo napísala Aďa, to vyzerá zaujímavo, hlavne preto, že to nieje len o severe Európy ale nitky sa zbiehajú z celého sveta. Určite dobrý tip pre Ježiška.
Počet reakcií 0
Reagovať
Angelika Gavlasová: Vyzerá super, Oznámiť správcovi
Skvelá anotácia, táto určite bude patriť k tým, ktoré si prečítam čo najskôr.
Počet reakcií 0
Reagovať
Aďa: Prudko čitateľná a napínavá kriminálka, Oznámiť správcovi
Knihu som prečítala takmer jedným dychom. Dej sa odohráva medzi rokmi 2006 a 1863 v rozpätí 143 rokov na štyroch kontinentoch – severná Európa, juhovýchodná Ázia, severná Amerika a východná Afrika – v ktorom sa pretli osudy dvoch rodín z dvoch úplne odlišných kultúr. Príbeh sa začal v noci 13. januára 2006 pri jazere Hass viac >>>
Počet reakcií 0
Reagovať
1 | 2
1/2
späť

Anketa / Enkät

Podľa čoho sa rozhodujete pre nové severské krimi?